USA i Rosja kontra Chiny? Polska w roli dywersanta

Możliwe, że swobodna ręka Moskwy na Ukrainie to kwestia czasu i kolejnych spotkań, a wtedy siłą rzeczy pojawi się pytanie o wiarygodność amerykańskich gwarancji dla Polski Czytaj więcej »

 

„Łże-liberałowie” z PO wprowadzają nowy podatek

Unia Polityki Realnej sprzeciwia się podatkowi ekologicznemu, który uderzy we właścicieli starych samochodów. UPR uważa, że PO to „łże-liberałowie”

Według informacji podanych wczoraj przez „Dziennik”, a wcześniej przez tygodnik „Najwyższy Czas!”, rząd szykuje ustawę o nowym ekopodatku, który ma zastąpić akcyzę na samochody. Według tego projektu, im starszy samochód, tym większy podatek będzie musiał zapłacić właściciel.

„Łże-liberałowie z PO wprowadzają ciągle nowe podatki. Najpierw podnoszą akcyzę na wódkę i papierosy, a teraz obciążają nowym podatkiem właścicieli starych samochodów. Podatki autorstwa PO uderzą w najbiedniejszych Polaków” – mówi Bolesław Witczak, prezes UPR.

UPR uważa, że uzasadnianie wprowadzenia podatku wymogami ekologicznymi jest tylko wybiegiem, który ma umożliwić ściąganie kolejnych danin ze społeczeństwa. „Tak jak za akcyzę na paliwa nie wybudowano autostrad, tak i dzięki temu podatkowi nie będziemy bardziej ekologiczni” – dodaje prezes Witczak.


One Response to „Łże-liberałowie” z PO wprowadzają nowy podatek

  1. lóć napisał(a):

    Mam nadzieję, że „mądrzy” posłowie i senatorowie wpadną na pomysł ochrony właścicieli aut zabytkowych i zostanie w ustawie wstawiny paragraf zwalniający ich od płacenia tego podatku za stary pojazd. W ten sposób zwiększy się w Polsce ilość muzealnych i zabytkowych samochodów. Będziemy w czołówce światowej. Będzie kosztowne „jedynie” zarejestrowanie auta na numery samochodów historycznych. Ale Polacy dadzą sobie radę bo w trudnych sytuacjach Polak potrafi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *