Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

1 marca – Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

1 mara jest Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W całej Polsce odbywają się dziś związane z tym uroczystości, pochody, msze święte. Nie wszystkim w smak te uroczystości. Na przykład w „Gazecie Wyborczej” Seweryn Blumsztajn pisze tak oto: „„Zawsze ci sami: „żałobnicy smoleńscy”, skrajna nacjonalistyczna prawica (ONR, Młodzież Wszechpolska, NOP), kluby „Gazety Polskiej”, patriotyczni kibole, nieodzowny profesor Jan Żaryn. I oczywiście działacze PiS. Konsekwentnie próbują zawłaszczyć wszystkie patriotyczne symbole i zbudować swoją, „prawdziwie polską”, wersję najnowszej historii. W tej wersji bohaterami są tylko ci, którzy do komuny strzelali – reszta to zdrajcy.Poetyka organu Michnika nie powinna nikogo dziwić. Wiadomo jaka koszula bliższa jest ciału tej gazety (kiedyś powiedziałoby się „gadzinówki”). Dlatego wbrew wszelkim gadom trzeba honorować pamięć o bohaterach tamtych czasów, którzy oddali swoje życie w walce z sowieckim okupantem oraz jego tubylczymi konfidentami.

Zapraszamy do pobrania „Biuletynu Informacyjnego” Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Łodzi, w całości poświęconego Żołnierzom Wyklętym. Pani Magdalenie Warych dziękujemy za nadesłanie nam tego biuletynu.

Pobierz plik…   (PDF, 5 MB)

PSz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *