Kard. Wyszyński: Przez pracę do zbawienia. Prymas Tysiąclecia o ekonomii

W kazaniach Kardynała Stefana Wyszyńskiego pojęcia ekonomiczne pojawiają się bodaj tak często, jak teologiczne Czytaj więcej »

 

1 procent dla PAFERE

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że już w przyszłorocznym zeznaniu podatkowym 1 procent z naszych podatków można będzie przeznaczyć na jej wsparcie.

– Posiadając odpowiednią wiedzę i narzędzia, każdy człowiek w przyjaznym systemie potrafi tworzyć bogactwo dla siebie i innych. PAFERE dostarcza bezpłatnie takiej wiedzy, opartej głównie na doświadczeniach amerykańskich, które doprowadziły USA do olbrzymiego dobrobytu – mówi  założyciel i prezes Fundacji PAFERE Jan Michał Małek. – Przeznaczając 1 proc. płaconego podatku na pomoc innym pomagasz sobie. Wsparcie PAFERE to dar, który może przynieść pożytek dla kraju – zachęca do wsparcia Fundacji.

Na mocy ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, która weszła w życie w 2004 roku, podatnik płacący podatek dochodowy od osób fizycznych może przeznaczyć 1% swojego należnego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego znajdującej się na oficjalnej liście tego rodzaju organizacji. Przed 1 stycznia 2007 roku podatnik był obowiązany osobiście dokonać przelewu na rzecz wybranej przez siebie OPP, a następnie odliczyć tę kwotę w swoim rozliczeniu rocznym. Obecnie na wniosek podatnika wyrażony w zeznaniu rocznym jeden procent na konto bankowe OPP przekazuje naczelnik urzędu skarbowego.

O tym kto może wspomóc PAFERE i jak to uczynić czytaj na stronie Fundacji…


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *