USA i Rosja kontra Chiny? Polska w roli dywersanta

Możliwe, że swobodna ręka Moskwy na Ukrainie to kwestia czasu i kolejnych spotkań, a wtedy siłą rzeczy pojawi się pytanie o wiarygodność amerykańskich gwarancji dla Polski Czytaj więcej »

 

400 lat Hołdu Ruskiego

W tym roku powinniśmy radośnie uczcić – 400 lat tzw. „Hołdu Ruskiego”. Konsekwencji bitwy pod Kłuszynem, hołdu cara Wasyla IV Szujskiego z synami jaki złożył królowi Zygmuntowi III Wazie dnia 29 października 1611 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Mam nadzieję, że kancelaria prezydenta R.P. rozpoczęła już stosowne przygotowania do tak ważnej rocznicy.

Być może pan Premier Tusk już znalazł środki na nakręcenie filmu dokumentalnego, który będzie wyświetlony dla upamiętnienia rocznicy czterech wieków tego ważnego dla historii obu narodów wydarzenia.

Na uroczystości powinno się zaprosić szefa Gazpromu, premiera Putina  i prezydenta Rosji Miedwiediewa oraz szefową MAK i wszystkich szefów dyplomacji państw, Unii Europejskiej.

Telewizja Polska już powinna ogłosić konkurs na film fabularny o tym wydarzeniu.

Ja wiem, że do 29 października mamy jeszcze sporo czasu, ale przygotowania trzeba rozpocząć jak najszybciej, aby uczcić godnie hołd Wasyla IV Szujskiego i jego synów, jaki złożyli 400 lat temu królowi Polski !

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *