Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Album Legionów Polskich – reprint z 1933 roku

Wydawnictwo M proponuje wyjątkową publikację. Jest to wyjątkowa i niepowtarzalna publikacja, reprint albumu z 1933 roku, zarówno pod względem historycznym, jak i edytorskim. Ukazuje wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej z Krakowa.

Przygotowany z wyjątkową starannością album wydany jest z niezwykłym szacunkiem dla oryginału. Precyzyjnie odtworzono wszystkie oryginalne kolory, materiał okładki oraz tłoczenia. Dzięki specjalnej obróbce cyfrowej udało się poprawić jakość druku i jednocześnie zachować specyfikę oryginalnego wydania.

Autor tekstów, dr hab. Wacław Lipiński, to żołnierz Legionów Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej i kampanii wrześniowej, współtwórca konspiracji w okupowanej Polsce, członek konspiracji niepodległościowej po 1945 roku. Zamordowany przez władze komunistyczne.

Do albumu dołączony jest film dokumentalny DVD „Sztandar wolności” z 1937 roku, przedstawiający życiorys marszałka Józefa Piłsudskiego oraz czasy powstania Legionów.

P


One Response to Album Legionów Polskich – reprint z 1933 roku

  1. Janek napisał(a):

    mmmm świetna pozycja, na pewno się za nią zabiorę 😀 Film o Piłsudskim pewnie już widziałem ale dla samej książki warto ! pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *