Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Angela Merkel: Państwu już dziękujemy?

Onet.pl podaje:

„Kanclerz Niemiec Angela Merkel podziękowała narodom Europy Wschodniej, w tym polskim stoczniowcom, bez których pomocy nie mogłoby dojść do zburzenia muru berlińskiego 20 lat temu oraz zjednoczenia Niemiec.

Podczas zorganizowanej przez partię CDU uroczystości poświęconej obchodzonej w tym roku 20. rocznicy obalenia komunizmu w d. NRD oraz 60. rocznicy powstania Republiki Federalnej Niemiec, Merkel podkreśliła, że świętując „podwójny jubileusz”, Niemcy odczuwają „podwójną wdzięczność”.

(…) – Dziękujemy amerykańskim pilotom oraz polskim stoczniowcom – by wymienić przynajmniej dwie grupy. Gdyby oni nie ryzykowali swego życia, nie moglibyśmy się dziś tutaj zgromadzić – oceniła.

Zdaniem Merkel Niemcy mogą cieszyć się obecnie „historycznym szczęściem”. – Od prawie jednego pokolenia jesteśmy otoczeni przyjaciółmi, wolnymi przyjaciółmi – powiedziała.”

Od redakcji: Czy nie lepiej byłoby od razu otwarcie i uczciwie powiedzieć: „Państwu już dziękujemy… Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść… Wasze stocznie są już nikomu niepotrzebne…”


2 Responses to Angela Merkel: Państwu już dziękujemy?

  1. zenon napisał(a):

    Wyjątkowo bezczelna baba. Czas wypowiedzi raczej nieprzypadkowy – niedługo nie byłoby komu dziękować. Do tego Pani Merkel chyba nie rozumie co to jest „wolny kraj”.

  2. lustrator napisał(a):

    Ciekwe czy jest rosyjskim agentem wpływu na usługach niemieckich czy niemieckim agentem wpływu na usługach rosyjskich, a może jeszcze inaczej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *