Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

Antoni Macierewicz o Ukrainie: My im pomagamy za friko, a oni na nas plują!

Zamieszczamy kolejny fragment ze spotkania z posłem Antonim Macierewiczem, które odbyło się w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 22 października 2015 roku (wcześniejszy TU...)..

Tym razem poseł PiS odpowiada na pytania dotyczące możliwego resetu w relacjach polsko-rosyjskich po ewentualnym dojściu PiS do władzy. Przedstawia również swój punkt widzenia na to, jak Polska powinna się zachowywać wobec Ukrainy i czego oczekiwałby od Ukrainy w stosunku do Polski.

Zapraszamy do wysłuchania tej ciekawej wypowiedzi!


5 Responses to Antoni Macierewicz o Ukrainie: My im pomagamy za friko, a oni na nas plują!

 1. obroń się sam napisał(a):

  Jakoś zapomina się o występach ardyzdydżnyh pana expremiera Jarosława Kaczyńskiego na Majdanie w Kijowie popierającego świadomie czy nieświadomie, tego nie wiem neobanderowskie siły w czasie rebelii przeciw Janukowyczowi. Zresztą nie był tam sam. Inni artyści polskiej scenki politycznej również dawali tam głosy. I Ukraina im obecnie odpłaca się za jej rozbiór – utrata Krymu i Donbasu, regionów strategicznych i podstaw ukraińskiej gospodarki jest stratom nie do odrobienia przez żadne obiecanki i cacanki Zachodu, których nie ma zamiaru spełnić, a tym bardziej polskich możliwości i sił pomocowych. Ot i cała polityka: 20 lat rządoopozycji x [PO+PSL+SLD+PiS+(?)]= RUINA POLSKI. Nie ma co się podniecać i komentować. Burdel i serdel, mawiał wielki działacz socjalistyczny tow. Ziuk.

 2. sceptissimus napisał(a):

  Polityka państwa to materia dość złożona, dla wielu nazbyt złożona.
  W polskim interesie leży neutralizowanie niekorzystnych skutków geopolitycznych wynikających z położenia kraju.
  W polskim interesie nie leżą dobre stosunki pomiędzy eurokołchozem i Rosją.
  Z punktu widzenia interesów ukraińskich, celowym było doczekać do jesiennych wyborów następnego roku
  (można było przecież Janukowycza ponownie nie wybierać).
  Z punktu widzenia interesów polskich celowym było popieranie zorganizowanej przez żydowskich grandziarzy rewolucji, ponieważ w polskim interesie nie leżą dobre stosunki pomiędzy eurokołchozem i Rosją.
  Ponadto uprawnionym było założenie, iż starozakonni po przejęciu władzy zneutralizują ultranacjonalistyczne ośrodki, które są przecież dla nich naturalnym wrogiem.
  W polityce jak w życiu, bywa różnie. Dlatego polityka wymaga elastycznego postępowania, a interesy własnego państwa i narodu powinny stać ponad interesami innych państw i narodów. Reszta to już tylko słowa, słowa słowa…
  Kto tego nie próbuje zrozumieć, to czyni to ze stratą (a nie stratom) dla siebie.

 3. Logik napisał(a):

  Eurokolchoz i Rosja to jedno. To bracia-blizniacy jak Kaczowscy. Tylko udaja ze stoja po dwoch stronach barykady a w gruncie rzeczy jako bracia prowadza wspolna polityke kija i marchewki dla swoich poddanych. Rosja trzyma za gardlo Ukraincow bo im latwiej i blizej kulturowo a Eurkolchoz od ukrainskiej granicy po Portugalie. Cel braci blizniakow jest taki sam. Zjednoczyc za iles tam lat Europe w ramach New World Order. W miedzyczasie wymiesza sie narodowosci (Ukraincy juz tonami siedza w Polsce), uzupelni wznawcami Mahometa i wtedy (jak to bylo w 1945) na Reichstagu zalopoca flagi ruskie i eurokolchozowe. Agenda 2030 zaklada taki wlasnie plan.

 4. Logik napisał(a):

  Czy (Swiety) Antoni ma chazarskie rysy i spojrzenie czy tylko sie tak moze wydawac? I czemu budzi skojarzenia z Korwinem?

 5. facebook napisał(a):

  Ciekawe, Macierewicz w Radio Maryja..
  https://www.facebook.com/RN.Stany/videos/941115505944012/
  Warto posłuchać, kim jest Macierewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *