Na wschodzie UE wszystko pod kontrolą

Zastanawiam się, czy nie byłoby jednak lepiej, gdyby policja kontynuowała swój strajk. A dlaczego? Czytaj więcej »

 

Apel do Prokuratury Wojskowej Rzeczypospolitej Polski

Z uwagi na fakt, że śledztwo rosyjskie w sprawie katastrofy smoleńskiej z dnia 10.04.2010roku przebiega niezwykle opieszale, a w internecie pojawiają się coraz to nowe rewelacje, zwracam się publicznie, właśnie poprzez internet do Prokuratury Wojskowej Rzeczypospolitej Polskiej o:

1. Publiczne udzielenie gwarancji azylu w Polsce i zapewnienia bezpieczeństwa każdemu świadkowi, bez względu na narodowość, który posiada wiedzę o prawdziwych przyczynach katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem i zgodzi się złożyć zeznania w Prokuraturze RP.
2.  Gwarancje powinny również zapewniać zachowanie anonimowości świadka i zobowiązanie Prokuratury Wojskowej do zatajenia jego danych personalnych i narodowości przed władzami Rosji , a szczególnie zagwarantować, że śledczy z rosyjskiego MAK nie zostaną zapoznani z tymi zeznaniami.
3. Prokuratura powinna zapewnić mieszkanie i pomoc w znalezieniu pracy w Polsce dla każdego świadka incognito, który przedstawi dowody, wyjaśniające prawdziwe przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z dnia 10.04.2010 r.

Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że każdy świadek, który coś widział lub coś więcej wie na temat przyczyn katastrofy i  co Rosja chce ukryć, ryzykuje własnym życiem, decydując się na zeznania obciążające stronę rosyjską .

Tylko publiczne gwarancje Prokuratury R.P. mogą być drogą do znalezienia nowych świadków katastrofy, lub tych, którzy w obawie o własne życie milczą.

Rajmund Pollak z Bielska-Białej

Równocześnie zwracam się do internautów, aby rozpowszechnili ten apel wśród swoich znajomych w Polsce i za granicą . Można również poprzeć ten apel poprzez wpisanie pod nim własnego imienia i nazwiska oraz słów: popieram ten apel do Prokuratury.


4 Responses to Apel do Prokuratury Wojskowej Rzeczypospolitej Polski

 1. Barbara napisał(a):

  Popieram ten apel do Prokuratury. Jestem zdania, że im więcej wątków chroniących świadków będzie ona prowadziła, tym więcej informacji uda się zgromadzić, by odtworzyć pełny obraz przyczyn i przebiegu katastrofy TU-154M pod Smoleńskiem.

 2. Bartłomiej Fetner napisał(a):

  Dla słów, że prawda nas wyzwoli, stanowczo popieram!

 3. Maryla napisał(a):

  Apel popieram choć mam duże wątpliwości czy odniesie jakikolwiek skutek.

 4. Rajmund Pollak napisał(a):

  @ Barbara, Bartłomiej, Maryla .
  Do odważnych świat należy, a jeśli pod tym apelem będzie wielu odważnych,takich jak Wy , to Prokuratura nie będzie mogła go pominąć .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *