Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Balcerowicz reformatorem Ukrainy

Ukrainę, jak nic, czeka już wkrótce świetlana przyszłość. Kto wie, czy nie stanie się kolejnym "tygrysem wschodu". Rusza tam bowiem tow. (co prawda były, ale zawsze) Leszek Balcerowicz. Ma on reformować tamtejszą gospodarkę.


Informację taką podał portal bankier.pl. Portal ten nie informuje już niestety, czy Balcerowicz jedzie do naszego wschodniego sąsiada sam, czy też z ogonem pt.: Jeffrey Sachs, który w czasach tzw. transformacji ustrojowej, gdy Polacy starali się wyrwać się z kleszczy PRL-owskiego socrealizmu, zaaplikował nam rzekomo "liberalną" terapię szokową, tak bardzo "liberalną", że do dziś nie możemy się wyrwać z tych PRL-owskich kleszczy, które dziś przybrały formę zachodnioeuropejskiego etatyzmu.

Prezydent Poroszenko, podczas spotkania z Balcerowiczem miał powiedzieć, że bardzo jest zainteresowany polskimi doświadczeniami w reformowaniu gospodarki, i że Ukraina potrzebuje wsparcia. "Mamy rząd z dużymi możliwościami, bardzo profesjonalny i proeuropejski". Prezydent Ukrainy dodał, że Polska jest wzorem kraju, który "z powodzeniem zreformował swoją gospodarkę i stał pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej".

Cóż, panie Poroszenko, życzymy wszystkiego najlepszego na drodze do gospodarczych sukcesów. Balcerowicz na pewno wam to załatwi

P/Foto. for.org.pl

P.S. Przypominamy starcie Grzegorza Brauna z Leszkiem Balcerowiczem. Mocne! Ci, którzy jeszcze nie widzieli niech tego nie przepuszczą!


3 Responses to Balcerowicz reformatorem Ukrainy

  1. www.dobrykapital.pl napisał(a):

    Wziął się za ukraińską gosodarkę, super! a może by coś pomógł naszej bo też do najsilniejszych nie należy ?:>

  2. Zdradek napisał(a):

    Za Sachsem zaś stał Soros. I wszystko jasne kto stoi za obecną sytuacją na Ukrainie.

  3. Sceptissimus napisał(a):

    Jeśli tak jest w istocie, to należałoby szeroko informować Ukraińców o jego niepolskich korzeniach. W przeciwnym razie słynny reformator poprzez sabotaż gospodarczy obudzi stare antypolskie resentymenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *