Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Bankierzy – milionerzy

Sześciu milionów złotych rocznie sięgają zarobki prezesów banków w Polsce. 5,7 miliona dostał Józef Wancer z BPH. Wśród Polaków rekordzistą jest prezes Pekao SA Jan Krzysztof Bielecki (4,5 miliona). Kwoty budzą kontrowersje, bo zarobki szefów banków wzrosły przez rok o 40 procent.

Skokowy wzrost zarobków prezesów banków nastąpił tuż przed wybuchem kryzysu. Ale nie tylko to budzi kontrowersje. Wzrost pensji o 40 procent ma się bowiem nijak do wzrostu zyskowności całej bankowej branży na przełomie lat 2007-2008. Zeszły rok, choć z trudnym zakończeniem, przyniósł wzrost zysku tych instytucji o 7,3 proc. – pisze „Rzeczpospolita”, która publikuje raport o zarobkach bankowców.

Autorem raportu, z którego wynika, że szefowie banków zarabiają coraz lepiej jest firma Sedlak & Sedlak. Jej listę najlepiej opłacanych prezesów banków giełdowych otwiera Józef Wancer z BPH, ale więcej od niego zarobił wiceprezes Pekao SA Luigi Lovaglio. Na jego koncie pojawiło się w zeszłym roku ponad 6 mln zł.

Do czołówki najlepiej opłacanych menedżerów wdarł się Jarosław Augustyniak, prezes należącego do Leszka Czarneckiego Noble Banku – najmniejszego pod względem wartości rynkowej banku na warszawskiej giełdzie.

W ubiegłym roku jego łączne zarobki były bliskie 3,5 mln zł. Przed rokiem jego poprzednik Henryk Pietraszkiewicz zarobił zaledwie 417 tys. zł. Pozostali członkowie zarządu Maurycy Kuhn i Krzysztof Spyra zainkasowali po 3,1 mln zł. – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

MP, PŚ
Źródło: www.dziennik.pl


One Response to Bankierzy – milionerzy

  1. malkontent napisał(a):

    Oj! Ładnie tak zaglądać do cudzych kieszeni. Firma firma da i kogo to obchodzi. Zapominamy o nauce z Biblii???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *