Czy Zulusi uratują RPA przed katastrofą?

Czy antysocjalistyczne nastawienie zuluskich przywódców będzie w stanie zablokować szykowany przez lewicę demontaż południowoafrykańskiego państwa? Czytaj więcej »

 

Barbarzyńska dewastacja polskich grobów na cmentarzu w Wilnie

Jedna z największych na świecie polskich nekropolii, wielowiekowy cmentarz na Rosie w Wilnie ulega stopniowej zagładzie! Byłem tam i ... płakałem widząc to, co uczyniono z większością grobów naszych wspaniałych przodków!


Potem obudził się we mnie gniew i wreszcie refleksja jak bardzo władze współczesnej Litwy nienawidzą wspólną spuściznę kultury obojga narodów, a przecież Pierwsza Rzeczpospolita przez wiele wieków stanowiła wspólne, zjednoczone państwo obejmujące m.in. Polaków i Litwinów. 

Zrobiłem fotoreportaż, którego nie zobaczycie w żadnej telewizji prywatnej ani publicznej, gdyż rząd koalicji PO-PSL gorąco popiera nacjonalistyczne wybryki i zaniedbania aktualnych władz współczesnej Litwy.

wilno_cmentarz_00

wilno_cmentarz_01

wilno_cmentarz_02

wilno_cmentarz_03

wilno_cmentarz_04

wilno_cmentarz_05

wilno_cmentarz_06
Barbarzyńska dewastacja polskich grobów na Rosie w Wilnie (fot. Rajmund Pollak)

Jednym z niewielu grobowców, które oszczędzono jest grób matki Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono również serce Naczelnika II Rzeczpospolitej.

wilno_cmentarz_07
Autor fotoreportażu R. Pollak przy grobie MATKI J. Piłsudskiego w Wilnie.

Wilno, dawna stolica Polski i Litwy nie może być pozbawione grobów naszych przodków! Polska nie może się godzić na zagładę Kresów Rzeczpospolitej!

Rajmund Pollak


7 Responses to Barbarzyńska dewastacja polskich grobów na cmentarzu w Wilnie

 1. źdźbło w oku napisał(a):

  Dlatego między innymi Prezydent Polski p.Duda Andrzej NIE pojechał z 1 wizytą zagraniczną na Litwę, lecz do Estonii. Polskie nazwy w przestrzeni publicznej, pisownia nazwisk polskich, najważniejsze: polskie szkolnictwo i zwrot mienia Polaków, obywateli litewskich zrabowane przez komusze rządy z lat 1939/1991 – to są najgorsze szykany wobec Polaków dokonywane przez obecne władze litewskie. Niektóre polskie środowiska niby prawicowe, narodowe i patriotyczne zarzucały Dudzie, że powinien pojechać również na Litwę z 1 wizytą zagraniczną. Dobrze zrobił, lecz czy to wystarczy na otrzeźwienie litewskich władz, jak za nimi stoją Niemcy?

 2. Sceptissimus napisał(a):

  Ciekawym jest brak w przestrzeni medialnej przedstawicieli litewskiego stanowiska. Dyskusja i próby oceny drugiej strony, bez drugiej strony to parodia.

 3. front jedności narodowej napisał(a):

  Mnie to bardzo interesuje KOGO pierwszego z zagranicy zaprosi p. Prezydent Andrzej Duda do Polski. Moim zdaniem powinien to być Prezydent Białorusi p. Aleksander Łukaszenka. Z nim się dogadywać w sprawach obu mniejszości w naszych krajach, gospodarczych, a szczególnie współpracy przemysłu zbrojeniowego, zniesienia wiz dla obywateli obu państw,…. Oraz dogadywać się przez Łukaszenkę z Rosją, z Prezydentem Putinem. Przecież widać, ze Zachód robi nas w chuja i wystawia naszą dupę. Musimy balansować i równoważyć nasze układy między rosyjską potęgą a zachodnimi (czytaj niemieckimi) sprzedajnymi skurwysynami. PRÓŻNO JEDNAK MARZYĆ O TEM.

 4. paweł napisał(a):

  Jeśli chce myśleć o budowaniu koalicji państw Europy środkowej, powinien zaprosić m.in. Orbana. Ale to oznaczałoby zadarcie z tą sprzedajną zachodnia Europą.

 5. front jedności narodowej napisał(a):

  CIEKAWOSTKA – Kilka dni temu premier Słowacji p.Fico wyPOwiedział się, PO francuskiej krytyce o braku zaangażowania nowych krajów UE w sprawie imigrantów. Mianowicie stwierdził, że jego kraj nie angażował się w obalanie władz i bombardowania Libii, Tunezji, Syrii oraz jakoś nie widać niszczenia w POrtach łodzi przemytników ludzi, która była obiecywana przez UE i wzmocnienia granic zewnętrznych Schengen. POwiedział również, że dla ratowania ponoć bankrutującej Grecji w 24 godziny zbiera się UE dla przyznania jej nowych pieniędzy, a w sprawie emigracji od miesięcy nie bardzo ma się kto zebrać. Pan premier Słowacji POnoć lewak z socjalistycznym rodowodem, a w sprawie interesów swego państwa bardzo się rzeczowo wypowiada i nie okazuje lewicowej wrażliwości dla biednych, POszkodowanych, bezdomnych, POkrzywdzonych, prześladowanych i bezrobotnych emigrantów, w tym kobiet i dzieci. CIEKAWE dlaczego? Może jest PO prostu słowackim patriotom albo realistycznym POlitykiem, nie to co nasi marzyciele POlityczni.

 6. Sceptissimus napisał(a):

  Bo nieważne jak się zwał, byleby się dobrze miał…

 7. jow napisał(a):

  Bo premier Słowacji Fico jest klasycznym przykładem cynizmu, politycznego cynizmu albo cynizmu politycznego czyli makiawelizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *