Renke zasłużył na naszą pamięć!

To są setki bohaterów... Po wojnie komuniści świadomie wymazywali takie osoby z kart historii, niszczyli ich pamięć i oczywiście oskarżali o wszystkie możliwe niegodne czyny Czytaj więcej »

 

Frederica Bastiata „Dzieła zebrane” do kupy!

Takie hity zdarzają się na naszym rynku wydawniczym rzadko. A jeśli dotyczą one dziedziny gospodarki i wolnego rynku – to nawet bardzo rzadko. Jeśli idea wolnego rynku jest przy tym przekazana w sposób prosty i przystępny dla każdego odbiorcy to czegóż by tu jeszcze więcej wymagać.

Do takich lektur należą bez wątpienia wydane właśnie nakładem Wydawnictwa Prohibita „Dzieła zebrane” Frederica Bastiata. To pierwszy w Polsce zbiór zawierający w dwóch tomach wszystkie prace tego XIX-wiecznego francuskiego myśliciela, którego zwolennikom gospodarczej wolności przedstawiać nie trzeba. Ale nawet oni powinni mieć w swojej biblioteczce wszystkie dzieła Bastiata. Choćby dla potomnych. „Co widać i czego nie widać”, „Prawo”, „Państwo”, „Przeklęty pieniądz”, „Kapitał i zysk z kapitału”, „Sofizmaty ekonomiczne”, „Harmonie ekonomiczne”… Wszystko to, łącznie, na tysiącu stron, przystępnej, mądrej lektury.

Czas płynie szybko i już niedługo święta, a jak święta to także prezenty. „Dzieła zebrane” na pewno bardzo atrakcyjnie prezentowałyby się pod niejedną choinką…

Psz

Frederic Bastiat „Dzieła zebrane”, Wydawnictwo PROHIBITA, Warszawa 2009

Książkę zamówić można na stronie księgarni internetowej Multibook.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *