W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Bawarskie marzenie o niepodległości

Z jednej strony establishmentowi politycy nie rezygnują z parcia ku ściślejszej integracji politycznej i gospodarczą Unii, z drugiej natomiast coraz częściej zaczynają się pojawiać opinie, że Unia daleko nie pociągnie. A w Wielkiej Brytanii wprost zaczyna się mówić o rychłym opuszczeniu przez nią Unii.

Jakby tego było mało, w poszczególnych krajach UE zaczynają narastać separatyzmy. „Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że w Niemczech na dniach ma się ukazać książka znanego polityka bawarskiej CSU, Wilfrieda Scharnagla pt.: „Bawaria może być też sama”. Autor – według gazety – pisze w niej między innymi o tym, że Bawarczycy zbyt dużo łożą na biedniejsze landy Niemiec, zwłaszcza na północy. Ogłoszenie przez nią niepodległości zaowocowałoby również tym, że większa część wypracowywanego przez Bawarczyków dochodu pozostawałaby na miejscu. Tylko w 2012 roku, Monachium zobowiązane jest przekazać do Berlina 3,4 mld euro tzw. podatku solidarnościowego. Według Sharngala, wielkim błędem było to, że w 1871 roku, 21 stycznia, bawarski parlament zgodził się na wejście dotychczas niezależnego królestwa w skład II Rzeszy.Polityk CSU nie postuluje opuszczenia przez przyszłą niepodległą Bawarię Unii Europejskiej. Podkreśla, że pod względem liczby ludności i potencjału gospodarczego byłaby ona 7 co do wielkości państwem UE.

Szkoda, że wysuwając tak śmiałe postulaty, autor książki „Bawaria może być też sama”, nie zdaje sobie jednocześnie sprawy z tego, że jego kraj dojony byłby tym razem, może już nie przez Berlin, ale przez Brukselę. Poza tym, cóż to za niepodległość w scentralizowanej Unii? Wygląda na to, że koncepcja Wilfrieda Scharnagla, choć śmiała, wymaga jednak jeszcze pewnego dopracowania…

Paweł Sztąberek


6 Responses to Bawarskie marzenie o niepodległości

 1. czes napisał(a):

  Do dzisiaj niewyjaśniona jest sprawa śmierci ostatniego króla Bawarii . Potomkowie nadal nie wyrażają zgody na ekshumację i ewentualne badanie szczątków .

 2. Marko napisał(a):

  Bo ten gosc wcale nie umarl, tak samo jak oszust kaczynski lechowitz, ktory szwenda sie po stolicy. czas otworzyc skrzynki w bawarii i w krakowie na wawelu. bylyby to niezle „odkrycia”. ciekawe czy do tej kaczorowej wlozyli chociaz jakies gazety wyborcze czy tylko zamkneli powietrze. czas tej mafii moja, czas pokazac w koncu ludziom jak od wiekow robi sie im wode z mozgow. Panie Pawel niech pan rusza z krucjata!

 3. StG44 napisał(a):

  Komunistyczny troll Marko znowu nadaje swoje brednie i pierdoły. Mówiłem ci juz matołku: idź zbierać znaczki.

 4. Marko napisał(a):

  Kto ci placi debilu za te przyglupawe wypociny jakie wypisujesz przy okazji kazdego faktu. Panie Pawle czy moze pan zabanowac tego amatora srebrnikow nadajacego z jakiejs ambasady czy przybudowki SB?

 5. StG44 napisał(a):

  @tow. Marko: kto tobie, matołku płaci, że smalisz tu te komunistyczne farmazony, co?

 6. […] Scharnagl, jeden z czołowych polityków rządzącej w Monachium CSU, opowiedział się za opuszczeniem przez Bawarię niemieckiej […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *