Plan Morawieckiego – strategia na rzecz … socjalizmu?

Socjalizm, choć wydawać by się mogło, że spoczął już dawno na śmietniku historii, niestety wciąż żyje. Niczym pasożyt wciąż rozszerza się w przestrzeni naszego życia Czytaj więcej »

 

Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki

Blisko 200 tysięcy ludzi przyjechało z całej Polski na uroczystą mszę świętą beatyfikacyjną sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Wierni zaczęli zbierać się na pl. Piłsudskiego już od wczesnych godzin porannych. Przed mszą, ok. godz. 10:00 została odmówiona jedna z części różańca, a modlitwę prowadziła matka ks. Jerzego – Marianna Popiełuszko.

W czasie uroczystej mszy świętej, gdy abp Kazimierz Nycz odczytywał udział najważniejszych osób w uroczystości,  Pani Marianna otrzymała od wiernych najdłuższą owację.

Znamienne jest, że w trakcie zarówno homilii abp Angela Amato, papieskiego legata, jak i przedstawienia postaci ks. Jerzego przez abp. Nycza ani razu nie padły słowa o tym, dlaczego ksiądz Jerzy zginął i kto go zabił („został porwany przez służby specjalne” – abp Nycz).

Po zakończeniu mszy świętej ruszyła procesja z relikwiami ks. Popiełuszki do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Oto fotoreportaż z przedpołudniowej części uroczystości.

Tekst i foto: Paweł Toboła-Pertkiewicz

beatyfikacja1beatyfikacja2beatyfikacja3beatyfikacja4beatyfikacja5beatyfikacja7beatyfikacja8beatyfikacja9beatyfikacja10beatyfikacja11beatyfikacja12beatyfikacja13beatyfikacja15beatyfikacja16beatyfikacja17beatyfikacja18beatyfikacja19beatyfikacja20beatyfikacja21


One Response to Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki

  1. […] mnie informacja zawarta w krótkiej relacji Pawła Toboły-Pertkiewicza z uroczystej mszy beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki, która […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *