Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Będą inwigilować konta! Każdy jest podejrzany

Wizja George'a Orwella zbliża się wielkimi krokami. Wielki Brat już patrzy i wiele widzi, a widział będzie jeszcze więcej.


Portal Money.pl informuje, że już niedługo zainauguruje swoją działalność System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej (STIR), który ma przez 24 godziny na dobę kontrolować 4 mln kont bankowych oraz rachunków w SKOK-ach należących do przedsiębiorców. Celem jest - jak czytamy - automatyczne wyłapywanie podejrzanych rachunków i zapobiegać "wyłudzeniom skarbowym". Lustracja kont ma trwać całą dobę.

System działać ma tak, że podejrzane konta mają być blokowane na 72 godziny, z możliwością wydłużenia na 3 miesiące, jeśli tylko pojawi się więcej wątpliwości. Kosztami "badania" kont obciążone mają być banki oraz SKOK-i.

Radosna twórczość ministerstwa finansów już wkrótce zaowocować może wzrostem kosztów prowadzenia rachunków w bankach. Nie mówiąc już o tym, że każdego przedsiębiorcę stawia jako potencjalnego podejrzanego.

K

Foto.: pixabay.com


2 Responses to Będą inwigilować konta! Każdy jest podejrzany

  1. Logik napisał(a):

    Brawo kapitalizm! Ten chory system sam doprowadzil siebie do absurdalnych sytuacji. To kolejne potwierdzenie, ze kapitalista to zwykle oszust, kombinator i nalezy go 24 godziny na dobe miec na oku. Dalej tak, a kolejne absurdy beda pojawiac sie jak grzyby po deszczu. A moze czas zlikwidowac cos co nie dziala i nie jest normalne? Prosta logika podpowiada, ze chore trzeba uleczyc!

  2. Niewazne kto napisał(a):

    Jeżeli czyjś zamiar inwigilowania kapitalistów ma być niezbitym dowodem na to że są oni oszustami i kombinatorami, to stosując konsekwentnie tą samą logikę dojdziemy do wniosku, że czyjaś chęć wytargania Waldemara za uszy jest niezbitym dowodem na to iż Waldemar zasługuje na wytarganie za uszy.

    🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *