Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Brawo Zakopane!

Jedyna gmina w Polsce, gdzie nie przyjęto ustawy „antyprzemocowej”. Próbowano siedem razy. Rada Miasta Zakopane jako jedyna w Polsce uznała, że inkryminowana ustawa jest sprzeczna z konstytucją i szkodzi w rodzinie.


Z czego to wynika? Przypuszczam, że na Podhalu jeszcze tak nie zdeptano i nie stłamszono roli mężczyzny i ojca, jak we wszystkich pozostałych częściach naszego kraju.

Przyznaję, wielką bolączką jest pijaństwo wśród górali. Nie rozumiem natomiast, dlaczego mam nie pochwalić góralskiego szacunku dla roli ojca i mężczyzny w rodzinie, przywiązania do wiary katolickiej, zażartego antykomunizmu. Oj, nieraz górale, jako „ochrona studentów” wędrujących z księdzem Karolem Wojtyłą po górach, potrafili poważnie zagrozić obserwującym ich esbekom solidnym porachowaniem kości! Poza tym, w którejś góralskiej miejscowości podczas wyborów w 2000 r. padł jeden głos na Aleksandra Kwaśniewskiego i bacowie czy gazdowie (w tych terminach nie jestem tak biegły) przeprowadzili śledztwo, skąd wyszedł. Chyba Jan Paweł II wiedział, co mówi nazywając Podhale sumieniem Polski (mimo wad wielu ludzi stamtąd).

Jacek Łukasik

Foto.: polskatradycja.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *