Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Bronkobus – przynęta bez Prezydenta

Całe wydarzenie miało miejsce w Bielsku-Białej. Tłumów nie było, ani najmniejszej nawet demonstracji. Jedną z malowniczych uliczek miasta zatarasował hołubiony przez lokalnych działaczy PO autobus z makulaturą propagandową i olbrzymim zdjęciem Bronisława Komorowskiego.


Bronkobus stanął w poprzek ulicy i mimo, że jest tam zakaz wjazdu i zakaz postoju, to ani Straż Miejska stolicy Podbeskidzia, ani Policja nie ukarała kierowcy mandatem.

Przypadkowo przechodziłem tamtędy i pomyślałem, że warto zapytać Bronisława Komorowskiego kiedy wybiera się na emeryturę? Niestety Prezydenta R.P. nie było ani w Bronkobusie, ani przed autobusem, ani za autobusem. Popatrzyłem jeszcze dla pewności na dach tego olbrzymiego pojazdu, ale tam też go nie było. Byli tylko wokół Bronkobusa posłowie i lokalni aktywiści PO zobowiązani przez baronów koalicji rządowej do zrobienia sztucznego zbiegowiska jako przynęta dla naiwnych w ramach kampanii wyborczej.

Pewien  baron PO wytłumaczył mi, że:...." Bronisława Komorowskiego nie ma, bo ma ważniejsze sprawy w stolicy, a mieszkańcom Bielska-Białej powinien wystarczyć jego portret na autobusie i....ulotki dostępne w Bronkobusie za darmo!"

Jeden z przechodniów, który usłyszał to pouczenie powiedział potem do mnie, że on na Bronkobus nie będzie głosował, a jeśli Bronisław Komorowski nie potrzebuje głosów mieszkańców Podbeskidzia, to są przecież inni kandydaci, na których można zagłosować.

A ja sobie myślę, że po demonstracjach anty-Komorowskich na południu Polski sztab wyborczy  doszedł do wniosku, że tak jak za dawnych czasów najważniejsze jest, aby było jak najwięcej portretów władcy we wszystkich miejscowościach, a jak będzie jeździł po Polsce Bronkobus przynęta bez Prezydenta, to przeciwników zniechęci się do jakichkolwiek protestów, bo kto będzie krzyczał:" precz z autobusem"?

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *