Na wschodzie UE wszystko pod kontrolą

Zastanawiam się, czy nie byłoby jednak lepiej, gdyby policja kontynuowała swój strajk. A dlaczego? Czytaj więcej »

 

Bruksela idzie na kolejną wojnę – tym razem … z odkurzaczami!

Bruksela idzie na kolejną wojnę. Po żarówkach, termometrach, papierosach mentolowych itp., przyszedł czas na … odkurzacze. Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita” od września 2014 roku na terenie UE będzie można sprzedawać tylko odkurzacze o maksymalnej mocy 1600 W, a do 2017 roku urządzenia o maksymalnej mocy 900 W.Według dziennika powołującego się na niemieckie media – decyzja już zapadła. Jej uzasadnienie brzmi: walka o środowisko naturalne oraz z nadmiernym zużyciem energii w Unii Europejskiej. Część firm produkujących odkurzacze jest już ponoć na tę decyzję przygotowana, jednak nie wszystkie. Jeden z największych producentów AGD w Europie – Miele wciąż oferuje odkurzacze o mocy od 1200 do 2200 W. Przeciwnicy zmniejszania mocy odkurzaczy argumentują, że korzystając z takich urządzeń trzeba będzie odkurzać dwa razy dłużej, co w ostateczności przyczyni się do jeszcze większego zużycia energii. Pytanie: jak ta cała odkurzaczowa rewolucja przełoży się na kieszenie konsumentów?

A gdyby ktoś jeszcze chciał wiedzieć nad czym obecnie pracują dzielni urzędnicy w Brukseli informujemy, że będą to najprawdopodobniej … suszarki bębnowe.

S


3 Responses to Bruksela idzie na kolejną wojnę – tym razem … z odkurzaczami!

 1. ojtamojtam! napisał(a):

  Zakazać odkurzaczy na rzecz trzepaczek. Cholera jasna tylko z czego je będzie można zrobić – drut to huty, trzcina to wycinka nad wodą, tworzywa sztuczne to fabryki plastiku. Cholera! Co robić, co robić …… Wiem! Powołać z pięć trzepaczkowych komisji menadżerów ze sztabami ekspertów i doradców i obradować z 15 lat, powołując jednocześnie podkomisje w Parlamencie Euro, Komisji Euro, Sądzie Euro,…. i gdzie tam trzeba dać zarobić euro.

 2. Wojciech Perczak napisał(a):

  Unia Europejska, a dokładniej jedna z jej Bardzo Wysokich Komisji zajmie się regulacjami dotyczącymi spuszczania wody w toaletach i pisuarach.

  http://www.euractiv.com/climate-environment/commission-regulates-flushing-to-news-531374

 3. krzyś napisał(a):

  Może menedżerskie państwo by tutaj zabrało głos,ich przywódca na pewno będzie wiedział co jest dla nas dobre a co złe.Bo przecież stado nie wie jak żyć. Marko pomocy !!! Lud czeka na zajęcie stanowiska.Bo już nie wiemy czy mamy kupić sobie po 3 odkurzacze z 2000 W czy spokojnie przerzucić się na zmiotki w ramach wspólnego dobra nas wszystkich ? Nie daj nam dłużej czekać. Nas trzeba zdyscyplinować.Czekamy na Twoją opinię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *