Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

„Capo z licencją” – już wkrótce najnowsza powieść Rajmunda Pollaka

Portal www.prokapitalizm.pl otrzymał właśnie jeszcze ciepłą, będącą w trakcie druku, okładkę najnowszej książki Rajmunda Pollaka pt: "Capo z licencją. Cena odwagi cywilnej".


Jest to powieść wielotematyczna zawierająca z jednej strony opis narastania pasji do Tatr młodzieńca, który potem zginął tragicznie na Lodowym Szczycie na Słowacji, a równolegle następuje opis kulis ściśle poufnych  negocjacji we Włoszech, dygnitarzy reprezentujących Skarb Państwa.

Szczęście rodzinne głównego bohatera powieści przeplata się z brutalną niekiedy walką o godność w relacjach z obcym kulturowo i mentalnie capo.

Dygnitarze, reprezentujący Skarb Państwa wyjechali służbowo do Italii, aby zakupić licencję na nowy model pojazdu czterokołowego, a w rezultacie  swoich niekompetencji i nieudolności załatwili licencję na.... capo.

Całe szczegółowe negocjacje są pełne zaskakujących zwrotów akcji, jak w dobrej tragikomedii, a ich przebieg i finał....poznają przyszli czytelnicy.

Jak wyglądało zderzenie tego "capo z licencją", który przejął od Skarbu Państwa całą fabrykę z Polakami pracującymi od wielu lat w tym przedsiębiorstwie, nie dla wszystkich wyda się komiczne, choć będzie się można miejscami również pośmiać z potężnego capo.

http://prokapitalizm.pl/wp-content/uploads/2018/10/capo_pollak_okl.jpg

Książka zawiera szereg zwrotów oryginalnych, w języku włoskim (przetłumaczonych w przypisach), aby oddać realizm przedstawionych intryg i dialogów. 

Nowatorstwo tej powieści zasadza się nie tylko na (w żadnej innej książce nie przedstawionych jeszcze) metodach psychologicznego prania mózgów nieudolnym negocjatorom, ale przede wszystkim na używanych przez autora metaforach i porównaniach do autentycznych arcydzieł malarstwa.

Nazwiska postaci występujących w książce  są  zmyślone, jednak nazwiska wybitnych malarzy, których dzieła wymieniono w tekście są autentyczne!

Z kolei co do warstwy komicznej, to w powieści też występuje zderzenie poczucia humoru polskiego z włoskim, co powoduje, że miejscami to, co dla Włochów jest komedią, dla Polaków staje się niekiedy prawdziwym dramatem.

Książka może wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi w kręgach "naszych" elit handlu zagranicznego, gdyż ujawnia przebieg niektórych zagranicznych, służbowych delegacji,  nie znane nawet największym asom  wywiadu PRL, a potem III R.P.

*  *  *

Redakcja Prokapa na razie nie ujawni źródła przecieku, dotyczącego tej nowej książki, jednak możemy już teraz ujawnić publicznie, że najnowsza powieść Rajmunda Pollaka pt.:"Capo z licencją. Cena odwagi cywilnej" jest już w trakcie wydruku i w okresie dwóch najbliższych tygodni należy spodziewać się oficjalnej prapremiery tej książki w Klubie Ronina w Warszawie, gdzie będzie można zakupić pierwsze jej egzemplarze.

W


2 Responses to „Capo z licencją” – już wkrótce najnowsza powieść Rajmunda Pollaka

 1. czujący napisał(a):

  Panie Pollak wygrał Pan? Jaki miał Pan wynik w właśnie zakończonych wyborach samorządowych? Dotarł Pan do wyborców i zrozumieli o co toczy się gra?

 2. Rajmund Pollak napisał(a):

  @ czujący

  Nie wybrano mnie, ale nie traktuję tego w kategorii: wygrał-przegrał. Po prostu taka jest wola ludu, a ja będę miał za to więcej czasu na spotkania autorskie i dla wnucząt.
  Wydaje mi się, że niestety większość Wyborców nie rozumie o co toczy się prawdziwa gra, ale to już nie jest mój problem, lecz…Wyborców.
  Moim zadaniem jest teraz dotrzeć do jak największej ilości Czytelników z moją nową książką.

  Pozdrawiam wszystkich moich wiernych Czytelników
  Rajmund Pollak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *