Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Carlsberg obraził Polaków

Poseł PiS, Stanisław Pięta z Bielska-Białej, wystosował do firmy piwowarskiej Carlsberg list protestacyjny, w którym domaga się przeprosin za wykorzystanie w reklamie piwa na Ukrainie wątków nawiązujących do rzezi Polaków i Żydów w Humaniu w 1768 r. W liście posła Pięty, opublikowanym w serwisie internetowym www.polskiekresy.pl czytamy m. in.:

„(…) Użycie do reklamy Waszego piwa motywu ohydnych mordów, których ofiarą na Ukrainie padło kilkadziesiąt tysięcy ludzi budzi zdumienie i oburzenie. Wykorzystanie postaci inicjatora tego barbarzyństwa Maksyma Żeleźniaka, który po spożyciu piwa Lvivske ma opowiadać jak to powiesił w kościele w Humaniu Lacha, Żyda i psa bo ich wiara jednakowa („Lach, Żyd i sobaka – wsia wira odnaka”), stanowi skrajny przejaw braku szacunku dla człowieka, elementarnej wrażliwości i po prostu głupoty. Reklama piwa Lvivskie produkowanego przez Waszą Grupę, wyemitowana w ukraińskiej telewizji stanowi także dowód na skrajny antypolonizm i antysemityzm osób kierujących ukraińskim segmentem Waszej Grupy oraz na akceptację tego stanu przez Zarząd Waszej Grupy – gdyż jak mi wiadomo do dzisiaj Wasza Firma nie przeprosiła za tę skandaliczną reklamę.

Szanowni Państwo proponuję abyście ponownie zapoznali się z dostępnymi na Waszej stronie internetowej przemyśleniami założyciela Waszej Firmy Pana J. C. Jacobsena, który uważał, że wysokie wartości etyczne przejawiające się w filantropii, uczciwości i jakości produktów są ważniejsze niż zyski krótkoterminowe. Z żalem zauważam, że Wasze zapewniania o trosce o etykę i o odpowiedzialności wobec społeczeństwa wydają się mało wiarygodne w świetle Waszego postępowania. Oburza mnie nie tylko skandaliczna kampania reklamowa, ale także brak odpowiednich przeprosin ze strony Państwa Firmy.

Jak podają historycy po zajęciu Humania przez zdradzieckich kozaków Iwana Gonty ludność mordowano na wiele różnych sposobów: dzieci zrzucano z budynków na las spis, kobiety gwałcono, a ciężarnym rozpruwano brzuchy. Zmuszano do konwersji na prawosławie. Z kościoła katolickiego wyrzucono komunikanty, każąc je jeść z ziemi i krzycząc „Oto lacki boh” [Oto polski bóg]. Na koniec wrzucono roznegliżowane zwłoki do głębokiej na 40 sążni studni.

(…) Szanowni Państwo domagam się od Zarządu Waszej Grupy, od Zarządu Carlsberg Polska S.A. i Zarządu spółki ukraińskiej całostronicowych przeprosin umieszczonych w dziennikach ogólnopolskich oraz we wszystkich głównych dziennikach ukraińskich.

Jednocześnie informuję, że do czasu opublikowania przeprosin zamierzam powstrzymać się od zakupów Waszych produktów. Nie będę kupował piwa marki: Carlsberg, Harnaś, Okocim, Karmi, Bosman, Piast, Kasztelan, Volt i Książ. Jednocześnie zawiadamiam, że o swoim stanowisku zamierzam szeroko informować licznych współpracowników, przyjaciół i właścicieli sklepów w moim okręgu wyborczym” – czytamy w liście posła Pięty.

Opr. PS


4 Responses to Carlsberg obraził Polaków

 1. winiaszpiwoż napisał(a):

  Ciekawe jak właściciele i udziałowcy innych browarów oraz winiarze odnoszą się do Polaków i Polski? Czy są również ANTY? Jeżeli tak to kupować ich wyroby czy nie? A co z innymi markami innych produktów? W ten sposób mozna dość szybko wpaść w błędne koło. A może sie mylę?

 2. Maciej Dybowski napisał(a):

  No właśnie! jakie produkty i usługi jakich firm i marek bojkotować ze względu na nie moralne i nie etyczne działania czy finansowania złych spraw? A co jak są jedyne i monopolistyczne? czy również z nich nie korzystać?

 3. dobocki napisał(a):

  Wtedy byłoby to zło konieczne. Na szczęście nie ma takiej sytuacji, żeby nie można było iść do konkurencji.

  Osobiście podpowiadam, że złe idee są wspierane przez m.in. Pepsi Co. oraz Microsoft

 4. ali mahmed napisał(a):

  A co tam w kolarstwie Panie! Polaki czymają się marnie?
  http://sport.wp.pl/kat,1848,title,Kolarstwo,kategoria.html
  Cuź jadzie im sze kiepsko Dookoła Marakonii, a i w innych bicyklowych szprintach cieniutko.
  Dlaczego to tak? Czyżby kontrolki antydopingowe działały?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *