Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Cenzury na stadionach c.d.

Na portalu Niezależna.pl czytamy…

„Po niedawnym skandalu w Gdańsku przyszła kolej na Łódź. Delegat PZPN zakazał spikerowi na stadionie ŁKS uczczenia minutą ciszy ofiar sowieckiej napaści na Polskę z 17 września 1939. Kibicom nakazał zaś zdjąć transparent upamiętniający tę rocznicę.

– Podczas odprawy przed meczem z Flotą Świnoujście delegat PZPN powiedział, że w czasie zapowiedzi minuty ciszy nie mogą paść słowa „napaść”, „agresja” ani „Rosja” – relacjonuje Niezależnej.pl „Jędrek”, lider kibiców ŁKS-u.

„Chwała obrońcom polskości” zakazana

Co w takim razie powiedzieć mógł spiker? – Delegat podyktował jakiś mu ogólnikowy tekst o rocznicy walki Polaków o niepodległość, grożąc, że jego zmiana oznaczać będzie automatycznie karę – tłumaczy „Jędrek”. – Usiłowałem rozmawiać z tym człowiekiem, przemówić mu do rozsądku. Tłumaczyłem mu, że obchodzenia rocznicy 17 września zakazywano mojemu, starszemu pokoleniu i chyba nie powinniśmy zakazywać tego obecnej młodzieży, ale do niego nic nie docierało – relacjonuje.

Prewencyjna akcja PZPN nie przyniosła efektu. Po minucie ciszy cały stadion odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego, a następnie skandował „Precz z komuną”. Kibice wywiesili też transparent „17.IX.1939 – CHWAŁA OBROŃCOM POLSKOŚCI” z przekreślonym sierpem i młotem. – Zaraz dostałem telefon od przedstawicieli klubu, że delegat żąda zdjęcia transparentu i że odnotował okrzyki w protokole. Spodziewamy się za to kary finansowej, podobnej jak Gdańsku – mówi „Jędrek”.

Szef Wydziału Bezpieczeństwa PZPN Andrzej Bińkowski, którego poprosiliśmy od odniesienie się do zarzutów powiedział: – Jestem za granicą, nie znam sprawy…”

Czytaj całość…


One Response to Cenzury na stadionach c.d.

  1. rekin napisał(a):

    Czy nikt z młodzieży nie zdobył się aby po meczu delegatowi i spikerowi obić mordę. Jednocześnie gdzieś tam upamiętniali tragedię śląską, gdzie zginęło ilus tam górników. Paranoja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *