Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Cesarz Europy chce przekazać Niemcom Szczecin!

Donald Tusk postanowił powtórzyć tragiczne błędy z historii Polski. W XIII wieku książę Konrad Mazowiecki sprowadził do Polski Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego, czyli okrutnych Krzyżaków. Założenie było niezwykle atrakcyjne, bo mieli oni bronić nas przed poganami.


Potem zamiast bronić, to Niemcy w białych płaszczach z czarnym krzyżem łupili i mordowali Polaków, aż wreszcie jako Prusacy uczestniczyli we wszystkich rozbiorach Polski. Ten złowieszczy krzyżacki krzyż był nadal obecny na czołgach Wehrmachtu, które najechały na Rzeczpospolitą we wrześniu 1939roku i potem przez cały okres hitlerowskiej okupacji.

Jak widać jednak dygnitarze aktualnego rządu RP są słabi z historii, albo po prostu chodzili na wagary w czasie lekcji historii w szkole podstawowej i średniej. Protekcja kanclerz Niemiec w uzyskaniu ciepłej posadki w Brukseli dla premiera koalicji PO-PSL tak już zawróciła w głowach decydentów, że postanowili udostępnić niemieckiej Budeswehrze strategicznie ważny dla Polski Szczecin. Tak się zastanawiam czy po to Polacy zwyciężyli Krzyżaków pod Grunwaldem w 1410 roku, aby w 2014 roku Niemcy wrócili do Szczecina?

Czy po to we wrześniu 1939 roku bohaterscy obrońcy Poczty w Gdańsku i heroiczni żołnierze Westerplatte walczyli przeciw Wehrmachtowi, aby w XXI wieku poddać Szczecin wojskom Budeswehry bez jednego wystrzału?

Donald Tusk daje precedens do tworzenia na terenach Rzeczpospolitej legalnej militarnej enklawy niemieckiej, która w przyszłości może przekształcić się w starych-nowych okupantów. Obecnie Budeswehra liczy oficjalnie aż 300.000 mundurowych, a Wojsko Polskie ma zaledwie 100.000 etatów, a zatem nie mielibyśmy wielkich szans obrony przed ewentualną okupacją!

W rzeczywistości sytuacja obronna Polski jest jeszcze bardziej niebezpiczna, gdyż pod bronią mamy w Polsce mniej niż 80.000 żołnierzy, gdyż od 3 tys. do ok.10.000 przebywa za granicą m.in. w Afganistanie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w dawnej Jugosławi i w wielu innych miejscach, natomiast ok 10.000 naszych żołnierzy nie posiada broni, bo ich sprzęt wojskowy wysłano na misje zagraniczne.

Zamiast zrezygnować z eksportu naszych wojsk do innych krajów i zwiększyć liczebność naszej armii do 300.000 żołnierzy, dla których broń powinno się dostarczyć na koszt całego NATO, decydenci koalicji PO-PSL chcą wzmocnić potęgę Niemiec, zapraszając do Szczecina Budeswehrę! Medialnie nie mówi się o oddaniu Niemcom Szczecina lecz o ...."Wzmocnieniu obecności NATO w celu obrony przed zagrożeniami zewnętrznymi"!

A ja się pytam: jak w historii kończyła się obrona Polaków przez Niemców?
Czy pod Grunwaldem Niemcy bronili Polaków?
Czy Bismarck bronił Polaków?
Czy Hitler bronił Polaków bombardując  Warszawę?
Czy Erich Honecker bronił Polaków żądając interwencji ZSRR w PRL w 1980 i w 1981roku?

Przecież obecna kanclerz Niemiec Angela Merkel była w NRD aktywistką komunistycznej młodzieżówki FDJ Ericha Honneckera, a potem miała stanowisko w Akademii Nauk NRD, gdzie nie mógł pracować żaden opozycjonista dyktatury komunistycznej!

Trzeba być głupim, albo naiwnym, aby nie dostrzegać obłudy obecnej kanclerz Niemiec, która sprzeciwiła się budowie w Polsce tarczy antyrakietowej i wyraziła dezaprobatę wobec planów tworzenia baz amerykańskich w Polsce. Angela Merkel dążyła cały czas do wprowadzenia Budeswehry najpierw do Szczecina, a potem do Gdańska przy pomocy najsłynniejszego w Europie Kaszuba.

Zaskakuje mnie nieuctwo historyczne wielu dziennikarzy, zwłaszcza prorządowych telewizji ( TVP1, TVP2, TV-Info, TVN, Polsat itp.),  prześcigających się w zachwytach nad Donaldem Tuskiem, którego nazywają już PREZYDENTEM EUROPY, a w kuluarach nawet..... cesarzem Europy!

Jakiż to jest prezydent Europy, skoro nie zna prawdziwej historii działalności Krzyżaków, Prusaków i Niemców na terenach Polski?

Polacy nie potrzebują być bronieni przez Budeswehrę!

Wystarczy zwiększyć liczebność Wojska Polskiego do 300.000 żołnierzy i dać im do rąk najnowocześniejszą broń w postaci rakiet, samolotów, okrętów wojennych RP, helikopterów, czołgów i satelitów zwiadowczych.

Polacy udowodnili pod Grunwaldem, pod Kłuszynem, pod Chocimiem, pod Legnicą, na Westerplatte, na Helu, w Węgierskiej Górce, pod Lwowem, w Wilnie, pod Monte Casino i w wielu innych miejscach, że potrafią walczyć i zwyciężać bez pomocy Niemców!

Rajmund Pollak


One Response to Cesarz Europy chce przekazać Niemcom Szczecin!

  1. Sceptissimus napisał(a):

    „Wystarczy zwiększyć liczebność Wojska Polskiego do 300.000 żołnierzy i dać im do rąk najnowocześniejszą broń w postaci rakiet, samolotów, okrętów wojennych RP, helikopterów, czołgów i satelitów zwiadowczych.”
    Pewnie. Wystarczy zwiększyć ilość żołnierzy i dać im do rąk najnowocześniejszą broń (która przecież zalega bezużytecznie polskie magazyny…)
    Tak infantylnego artykułu, na tak poważny temat dawno już nie czytałem.
    No, ale może to i dobrze że tak lichy moralnie naród jak Polacy nie dysponuje niebezpiecznymi zabawkami. Jeszcze by sobie krzywdę uczynił…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *