Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Chcą usunąć pomnik katyński … w USA!

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej... Sojusz polsko-amerykański kwitnie w najlepsze, a pozycja Polski w Stanach Zjednoczonych rośnie coraz bardziej. Z naszym zdaniem wreszcie liczą się za Oceanem.


Tak mogłaby się zaczynać całkiem niezła powieść science-fiction. Rzeczywistość bowiem wygląda nieco bardziej ponuro. Właśnie media podają, że lokalne władze Jersey City nad rzeką Hudson (naprzeciwko Manhattanu) postanowiły usunąć z jednego z placów pomnik poświęcony zbrodni katyńskiej. Planuje przenieść go w inne miejsce. Protestuje przeciwko takiej decyzji Polonia, jednak burmistrz Steven Fulop zdaje się tych protestów nie słyszeć. Oznajmił natomiast, że w miejscu, w którym stoi pomnik rozpoczynają się "prace inżynieryjne przygotowujące teren pod park".

Burmistrz Fulop nie chce rozmawiać z miejscowymi Polakami, traktuje ich jak powietrze. Polonusi jednak zapowiadają walkę o to, by pomnik pozostał tu gdzie stoi. Mają w tym pomóc wynajęci prawnicy. Pomnik odsłonięty został w 1991 roku. Co roku odbywają się tam uroczystości rocznicowe upamiętniające zbrodnię katyńską, oraz od kilku lat - katastrofę smoleńską.

Czy Polacy w Nowym Jorku mogą liczyć na interwencję polskiego rządu? Jak dotąd jedynie "twitterowe" i to w wykonaniu ambasadora Piotra Wilczka. Napisał on na portalu społecznościowym "Zachęcam wszystkie zaangażowane strony do podjęcia produktywnego dialogu, aby znaleźć rozwiązanie, które nie uwzględnia przeniesienia pomnika na stałe".

K


3 Responses to Chcą usunąć pomnik katyński … w USA!

 1. J - 23 a może 07 znowu w akcji !!!! napisał(a):

  W Polsce powinni jako retorsję we wszystkich miejscowościach zlikwidować i zburzyć pomniki i nazwy z prezydentem USA niejakim Franklinem Delano Roosveltem. Zwłaszcza, że sprzedał nas Stalinowi, jak chłop sprzedaje krowę rzeźnikowi. Więc my mamy lepszy i dosadniejszy argument, niż amerykżydy, bo oni mówią o budowie parku, jakby w parku nie mógł stać pomnik. Tylko który rząd polski, parlament, opozycja czy radni samorządowi będą mieć jajca i wpadną na taki pomysł?

 2. IGO napisał(a):

  Kur..!!!, żaden, ot i cała prawda o zasrancen.

 3. nie z Palestyny napisał(a):

  Proszę poczytać te teksty wraz z komentarzami pod nimi:
  https://www.pch24.pl/amerykanska-polonia-kontra-deweloperzy–kto-wygra-batalie-o-pomnik-katynski-w-jersey-city-,59951,i.html

  https://dorzeczy.pl/swiat/63386/Skandaliczna-wypowiedz-burmistrza-Jersey-City-Karczewski-to-znany-antysemita-i-bialy-nacjonalista.html

  https://dorzeczy.pl/kraj/63389/Karczewski-odpowiada-burmistrzowi-Jersey-City-Lepiej-aby-zajal-sie-meritum-sprawy.html

  https://dorzeczy.pl/kraj/63172/Wladze-Jersey-City-chca-usunac-Pomnik-Katynski-Ambasador-RP-reaguje.html

  https://dorzeczy.pl/kraj/63180/Spece-od-MaBeNy-wyjechali-na-majowke-Cenckiewicz-o-usunieciu-pomnika-w-Jersey-City.html

  https://dorzeczy.pl/swiat/63350/Plany-przeniesienia-Pomnika-Katynskiego-Polonia-protestuje.html

  http://trybunalscy.pl/node/9764

  Czy ktoś się odważy z rządzących i z opozycji, tak ogólnopolskiej, jak i samorządowej, na chociaż szturchnięcie NASZEGO NAJWAŻNIEJSZEGO i JEDYNEGO SOJUSZNIKA, a jakże wiarołomnego???
  A tak na marginesie – czyż nie jest to temat zastępczy i przykrywający sprawę amerykańskich ustaw kongresu i senatu 447 i 1226 o obrabowaniu Polski z majątku żydowskiego rzekomo utraconego przez Polaków? Tak mi to śmierdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *