Belgijski katolicki kościół państwowy – studium upadku

W Namur byłem w sklepie odzieżowym, który znajduje się w murach zabytkowego kościoła na Szlaku Jakubowym Czytaj więcej »

 

Chcesz mój głos? Złóż ślubowanie!

Z ciekawą inicjatywą skierowaną do kandydatów do samorządu oraz do wyborców wyszła Fundacja PAFERE. Proponuje ona, aby osoby aspirujące do stanowisk lokalnych złożyły ślubowanie, w którym zobowiążą się do przestrzegania kilku zasad.

Czego wyborca powinien oczekiwać od swoich kandydatów? Między innymi tego, że nie będzie on, gdy już zostanie wybrany, działał na rzecz ograniczenia prawa do własności prywatnej oraz nie będzie krępował działalności gospodarczej. Nasz wybraniec miałby ponadto zobowiązać się do tego, że nie będzie uczestniczył w żadnych działaniach korupcyjnych, w "ustawianiu" przetargów publicznych i innych formach przekupstwa, oraz, gdzie tylko będzie to możliwe, będzie działał na rzecz obniżenia obciążeń podatkowych obywateli.

Pełny tekst ślubowania znaleźć można na stronie Fundacji PAFERE...

S


One Response to Chcesz mój głos? Złóż ślubowanie!

  1. minarchista napisał(a):

    Niestety to w PRLu-bis nie wystarczy, albowiem jeśli nie pójdzie za tym ślubowaniem również złożone notarialnie przyrzeczenie zwrotu wszystkich pobranych diet, jak i dodatkowych kar finansowych z jednoczesnym poddaniu się weryfikacji referendalnej, to od żadnego z takich kandydatów nawet szkoda oczekiwać dotrzymania danego słowa honoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *