Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Co widać i czego nie widać? Bastiat i Hazlitt obalają mity

„Co widać i czego nie widać” oraz „Ekonomia w jednej lekcji”. Jaką różnicę Bastiat i Hazlitt widzą między dobrym i złym ekonomistą? Rozbita szyba i inne przykłady nam to wyjaśnią - piszą na swojej stronie autorzy portalu Prostaekonomia.


"Co odróżnia dobrego ekonomistę od złego ekonomisty? Możemy za Hazlitt’em powtórzyć pytanie –  „Dlaczego spośród wszystkich nauk znanych człowiekowi właśnie ekonomia najbardziej roi się od błędów?”. Aby to wyjaśnić musimy się odwołać do dwóch wielkich postaci świata ekonomii – Frederic’a Bastiat’a i wyżej wspomnianego Henry’ego Hazlitt’a". Prawda o ekonomii w krótkim filmie!


2 Responses to Co widać i czego nie widać? Bastiat i Hazlitt obalają mity

  1. Logik napisał(a):

    Mozna sie posmiac z tego naiwnego tlumaczenia. Odbiorcy musza chyba byc na poziomie Edka spod budki z piwem. A czemu autor nie powie ze zniszczenia wojenne sa celowe? Bo kiedy rynek w kapitalizmie juz sie nasyci i nie ma zbytu i zarobku to trzeba ten rynek na duza skale oproznic. Najlepiej wychodzi to albo wojna albo sztuczna kleska „naturalna”. Kazda wojna byla startem do wielkich fortun a najlepiej na tym wychodzili hazarscy banksterzy drukujacy „kredyt” na odbudowe z powietrza. Teraz tez mamy sytuacje 95 % nascenia rynkow swiatowych i dlatego kapitalizm jest w agoni. Aby go ratowac przed exitusem hazarska hucpa szykuje kolejne „oczyszczenie” rynkow czyli wojne i zapewne jakie kleski zywiolowe na wielka skale. Dwa nadchodzace lata beda niezla zawierucha na globie.

  2. Amergin napisał(a):

    U niektórych już za późno na leczenie głowy, to też powinni leczyć paluchy zużyte na klawiaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *