Szwajcarzy zdecydowali o obniżce VAT, który i tak jest tam bardzo niski

Szwajcaria rządzi się swoimi prawami. Instytucja referendum, nieznana w takiej skali w innych krajach, pozwala obywatelom rzeczywiście współdecydować o tym, jakie prawo jest tam stanowione Czytaj więcej »

 

Cuda dzieją się na Ukrainie. Złoto zamieniło się w ołów

Portal Bankier.pl podaje, za ukraińskim serwisem internetowym "Kapitał", że w odeskim oddziale ukraińskiego banku centralnego doszło do "cudu". Otóż okazuje się, że tamtejsze złoto zamieniło się w ... ołów. A konkretnie, ukraiński bank kupił ołów pomalowany na złoty kolor.


Oczywiście ogłoszono popełnienie przestępstwa i wszczęto śledztwo. Straty szacowane są na 5 mln hrywien, co daje prawie 320 tys. dolarów. Do oszustwa miało dojść pomiędzy sierpniem a październikiem tego roku. Wychodzi na to, że to już nie "zbrodniarz" Janukowycz dokonał machlojki, lecz jego prounijni pogromcy, którzy - jak podaje miejscowa milicja - na dodatek najprawdopodobniej zbiegli na Krym.

Z ukraińskim złotem już od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy... Pierwsza plotka była taka, że słynny, do dziś nie odnaleziony malezyjski samolot (czy ktoś go jeszcze pamięta?), miał przewozić ukraińskie złoto. Ostatnio, kilka tygodni temu ukraiński bank centralny podał, że Ukraina sprzedała w ostatnim czasie praktycznie całe rezerwy złota.

A mówiło się, że to Janukowycz rozkradał kraj naszych wschodnich sąsiadów...

P


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *