Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Cuda dzieją się na Ukrainie. Złoto zamieniło się w ołów

Portal Bankier.pl podaje, za ukraińskim serwisem internetowym "Kapitał", że w odeskim oddziale ukraińskiego banku centralnego doszło do "cudu". Otóż okazuje się, że tamtejsze złoto zamieniło się w ... ołów. A konkretnie, ukraiński bank kupił ołów pomalowany na złoty kolor.


Oczywiście ogłoszono popełnienie przestępstwa i wszczęto śledztwo. Straty szacowane są na 5 mln hrywien, co daje prawie 320 tys. dolarów. Do oszustwa miało dojść pomiędzy sierpniem a październikiem tego roku. Wychodzi na to, że to już nie "zbrodniarz" Janukowycz dokonał machlojki, lecz jego prounijni pogromcy, którzy - jak podaje miejscowa milicja - na dodatek najprawdopodobniej zbiegli na Krym.

Z ukraińskim złotem już od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy... Pierwsza plotka była taka, że słynny, do dziś nie odnaleziony malezyjski samolot (czy ktoś go jeszcze pamięta?), miał przewozić ukraińskie złoto. Ostatnio, kilka tygodni temu ukraiński bank centralny podał, że Ukraina sprzedała w ostatnim czasie praktycznie całe rezerwy złota.

A mówiło się, że to Janukowycz rozkradał kraj naszych wschodnich sąsiadów...

P


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *