Rabini z Europy chcą rozwoju żydowskiej edukacji w Polsce

Najważniejszą sprawą - z punktu widzenia rabinów - jest w Polsce inwestowanie w szkolnictwo. Tyle że w szkolnictwo religijne żydowskie - twierdzi Michalkiewicz Czytaj więcej »

 

Cypr powoli pada, Unia Europejska trwa

Unie Europejska ma taką dziwną cechę, że nawet gdy pomaga to szkodzi. Przekonuje o tym list prezydenta Cypru, Nikosa Anastasiadisa do ministrów finansów państw strefy euro, by ta przestali aż tak nachalnie pomagać, ponieważ pomoc ta przynosi efekty odwrotne do zamierzonych.Prezydent wyspy podnosi jeszcze jeden problem. Otóż Unia Europejska konfiskując część depozytów w kwocie powyżej 100 tysięcy euro nie dokonała rozróżnienia pomiędzy depozytami długoterminowymi, czyli lokatami nastawionymi na długie oszczędzanie, a rachunkami bieżącymi firm. Jeśli na rachunku jakiejś firmy doszło w feralnym momencie do jakiejś transakcji powyżej 100 tysięcy euro, konfiskata objęła również je. Nie trzeba dodawać, jakie konsekwencje mogło to spowodować dla płynności firm.

Ale czy złodziej zwraca uwagę na takie niuanse?

P


5 Responses to Cypr powoli pada, Unia Europejska trwa

 1. Marko napisał(a):

  Cypr to badanie jak daleko mozna sie posunac w okradaniu swiata. Proba celowo na malym kraju, i na wyspie. Nikt i nic tam nie moze zrobic. Po Cyprze przyjdzie kolej na wieksze i tlusciejsze ryby. To tylko kwestia czasu. Islandia to byla proba „ukarania” zlodzieji, czyli badanie jak zachowa sie swiat. Swiat to olal, czyli nie nalezy sie liczyc z rewolta gdziekolwiek. Liga Oszustow kradnie dalej. Do czasu, do czasu.

 2. DIM napisał(a):

  Nie dokonano żadnej konfiskaty. Jest zamiana na akcję zbankrutowanych banków, czyli legalna od tysięcy lat operacja przejęcia mienia dłużnika. Natomiast faktycznie, że zablokowano sporo kapitałów czysto obrotowych, niespekulacyjnych i że gospodarka oczywiście, że od tego pada. Tym bardziej, że blokada dotyczy transferów zagranicznych z wszystkich cypryjskich banków, a nie tylko z tych dwóch – umierającego Laiki i ratowanego BoC.

 3. Klub Bilberga napisał(a):

  Klub Bilberg w rzeczywistym działaniu.

 4. Klub Bilberga napisał(a):

  Klub Bilberg w rzeczywistym działaniu. Działa pd 1954 roku. Gdzie można zobaczyć listy nazwisk poszczególnych spotkań Klubu. Co ciekawe zawsze są one organizowane w innym miejscu. Kilka nazwisk niby Polaków na tych listach również są.

 5. Re: DIM napisał(a):

  DIM, nie badz smieszny, jezeli na sile podejmujesz za kogos decyzje co do jego wlasnosci i majatku, to jest to zwykle zlodziejstwo i bandyctwo. I nic tu nie ma do rzeczy, czy pieniadze odebral bandzior na ulicy, czy zmuszono wlasciciela pieniedzy do nabycia niepotrzebnych mu zupelnie akcji jakiegos zdechlego banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *