Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Czechy: warto mieć dzieci

Jak podaje Nasz Dziennik:

Uważana za eurosceptyczną, założona w styczniu tego roku czeska Partia Wolnych Obywateli (SSO) zamierza wystawić we wcześniejszych wyborach parlamentarnych (o ile zostaną przeprowadzone) kandydatury Vaclava i Jana Klausów, synów urzędującego obecnie prezydenta. Również oni będą reprezentowali SSO w zbliżających się czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do niedawna obydwaj synowie Vaclava Klausa należeli do założonej przez ojca w 1991 r. Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS).

Na czele Partii Wolnych Obywateli stoi dawny doradca prezydenta Petr Mach, ekspert do spraw gospodarczych i szef jednego z najbardziej znaczących czeskich think-tanków. Ugrupowanie odrzuca zapisy traktatu lizbońskiego oraz sprzeciwia się wejściu Czech do unii walutowej, domagając się ogólnonarodowego referendum w tej sprawie. Wśród zwolenników nowej frakcji znajdują się dawni członkowie ODS Juraj Raninec i Jan Schwippel oraz eurodeputowane z ramienia ODS Alena Paralova i Liana Janackova.

AW
Źródło: www.naszdziennik.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *