Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Czerwoni bankierzy nie odpuszczają

Czerwoni bankierzy, komuniści ubrani w najdroższe łachy, zarabiający setki tysięcy albo i miliony dolarów rocznie, nie ustępują w podtrzymywaniu socjalistycznej utopii ubranej w kapitalistyczne szatki. Szefowa MFW, Christine Lagarde, zaapelowała do banków centralnych, by nadal pompowały pieniądze w poszczególne gospodarki.


„Banki centralne w bogatych krajach powinny kontynuować pomoc finansową dla swych gospodarek”powiedziała prezes MFW podczas konferencji szefów banków centralnych, która odbywa się w Stanach Zjednoczonych. Pani prezes uważa, że mimo wyraźnego poprawienia się koniunktury, pomoc banków centralnych wciąż jest niezbędna w Europie oraz w Japonii.

Pani Lagarde marzy się zapewne również to, by amerykańska Rezerwa Federalna nie wycofała się ze swojego programu skupowania bezwartościowych obligacji z rynku, po to tylko, by fikcję prosperity podtrzymywać dokąd tylko się da. Wszak na tej fikcji opiera się cała giełda i wszystkie rynki finansowe. Prawdopodobnie również podstawy istnienia Międzynarodowego Funduszu Walutowego zawieszone są na cienkiej niteczce, której los zależy od „pompowania pieniądza przez banki centralne”. Bo kto pozwraca te wszystkie kredyty MFW, kto odda miliardy dolców płynące do poszczególnych rządów (w tym do rządu III RP) w ramach tzw. linii kredytowych, jeśli nagle banki centralne przestaną produkować pieniądze z powietrza?

Pani Lagarde poszłaby wówczas bez wątpienia „z torbami”, dlatego nie dziwi jej upór w lansowaniu polityki, która doprowadzi i tak, wcześniej czy później, do katastrofy.

PS

Foto.: biznes.interia.pl


2 Responses to Czerwoni bankierzy nie odpuszczają

  1. Marko napisał(a):

    Nie ma czerownych bankierow, sa tylko panscy kapitalisci. Pan tradycyjnie nie rozumie tematu o jakim pisze. Ci „drukarze” wiedza co robia i robia to bardzo sprytnie. Dlaczego drukujac tony „papieru” i czyniac zapisy komputerowe nie wywolali jeszcze gigantycznej inflacji czy krachu gospodarczego o swiatowym zasiegu? Bo oni tego nie popmuja w panskie i inne obywatelskie kieszenie. Oni to daja na rynek dobr, a ten wali sie od obfitosci towaru. Oni drukuja zeby wykupic fizyczny towar/produkt/srodek/obiekt jak fabryka kaszanki, wyspa grecka, cypryjskie hotele badz wloska autostrada albo polskie lotnisko. Chca przejac w ramach swojego kapitalistycznego oblednego pedu do pomnazania zysku – wszystko fizyczne na tym swiecie. Krachu nie bedzie, bedzie wylacznie koncentracja dobr w rekach paru korporacji – to jest Panie Redaktorze wlasnie druga faza kapitalizmu – KORPORACJONIZM. A pan tu bredzisz o czerownych. Chyba czerowne to maja jedynie ryjki od chciwosci kiedy ogladaja kolejny obiekt, ktory chca ukrasc dodrukiem i wykupem. Zadnych dlugow niktz nas nie ma i nigdy nie mial i nie bedzie mial. To tylko iluzja i propaganda jakiej pan i miliony ulegliscie.

  2. SS - sport spadochroniarski napisał(a):

    Jedyny ratunek w ludziach zdecydowanych, odważnych, ideowych i ryzykantach jak ten francuski(francuski!!!!????) spadochroniarz: http://www.legitymizm.org/granice-lojalnosci Politycy i finansiści oraz przedsiębiorcy w ponadpaństwowych i międzynarodowych firmach mają powiązania i wspólny cel jak wycyckać z wolności, zarobków i bogactwa maluczkich najlepszego ze światów. Dążą do tych celów bezwzględnie i konsekwentnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *