Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Czy 14 września wybuchnie wojna?

Jak donosi "Rzeczpospolita", 14 września 2018 roku na wschodzi Ukrainy rozpocznie się wojna. Wynikać to ma z relacji władz Donieckiej Republiki Ludowej.


Według jej przywódców władze Ukrainy przygotowują ofensywę, by odbić zajmowane przez rebeliantów tereny - Ługańską Republikę Ludową i Doniecką. Atak rozpocząć się ma od strony Mariupola, gdzie - według informacji - znajdować się ma 12 tys. ukraińskich żołnierzy.

Informacjom tym zaprzeczają oczywiście władze Ukrainy, twierdząc, że jeśli wojna wybuchnie to na pewno nie z ich winy. Ukraina nie chce zrywać tzw. Porozumień Mińskich, gdyż - jak się obawia - mogłoby to doprowadzić do zniesienia zachodnich sankcji wobec Rosji.

Oba zwalczające się obozy oskarżają się wzajemnie o eskalację konfliktu, podobnie jak o niedawny zamach na przywódcę DRL, Aleksandra Zacharczenke. Według cytowanego przez "Rz" prof. Aleksieja Podbieriozkina, szefa rosyjskiego Centrum Badań Wojskowo-Politycznych w Moskwie "(...) Kijów rozbudował swoją armię i chce siłą rozwiązać konflikt w Donbasie. Scenariusz wojny promują władze USA, Europa tego nie chce". I dodaje: "Niech ukraińskie władze przypomną, czym się to skończyło w Osetii Południowej. Jeżeli do tego dojdzie, rosyjska armia dojdzie do Kijowa".

K


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *