Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Czy Ashton brała sowiecką kasę?

Jak podaje portal Interia.pl „Eurosceptyczna brytyjska Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) w liście do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Barroso oskarżyła nową szefową dyplomacji UE Catherine Ashton, że na początku lat 80. świadomie przyjmowała pieniądze od władz ZSRR. Informację podał portal EurActiv.” Jak się okazuje w latach 1980-83 Ashton „była skarbniczką pacyfistycznej grupy domagającej się jednostronnego nuklearnego rozbrojenia Wielkiej Brytanii. Pod nazwą Kampania na rzecz rozbrojenia nuklearnego grupa działała w kilku państwach Europy Zachodniej”. Organizacja oskarżana jest o to, że była pokątnie finansowana przez władze ZSRR za pośrednictwem zachodnioeuropejskich partii komunistycznych, a nawet o to, że była – jak podaje Interia – „sowiecką piątą kolumną”.

„Według europosła UKIP Gerarda Battena, Ashton albo świadomie akceptowała sowieckie fundusze, albo też nie była świadoma, iż Rosjanie przekazują je na działalność organizacji, co czyni ją albo niekompetentną, albo niedbałą.” – podaje portal.

P.


2 Responses to Czy Ashton brała sowiecką kasę?

  1. Kamil Kisiel, Berlin (vel Cerber) napisał(a):

    CAŁY RUCH 68′ NA ZACHODZIE BYŁ FINANSOWANY PRZEZ ZSRR! TEN RUCH GŁUPICH STUDENTÓW, KOMUNISTÓW I NARKOMANÓW MIAŁ NA CELU ODWRÓCIĆ UWAGĘ ŚWIATA OD PRASKIEJ WIOSNY.

    Przepraszam za Capsa, ale…

  2. Romek napisał(a):

    Jednym słowem nie ma co tu owijać w bawełnę – wszystkich pacyfistów finansowali i finansują Rosjanie, a połowa z nich jest rosyjskimi agentami i powinna trafić do więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *