Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Czy Facebook jest wieczny?

Niekoniecznie. Jeśli w ślady pewnego włoskiego banku pójdą za jakiś czas inni, wówczas społecznościowa Wieża Babel z San Francisco może pójść z torbami.


Właśnie szefostwo włoskiego banku UniCredit ogłosiło, że wycofuje się z reklamowania swojej instytucji na portalu społecznościowym Marka Zuckerberga. Prezes banku Jean Pierre Mustier stwierdził, że Facebook zachowuje się nieetycznie i to jest główna przeszkoda uniemożliwiająca dalszą współpracę. Chodzi przede wszystkim o głośny skandal z udziałem największego portalu społecznościowego i Cambridge Analytica. Dotyczył on wycieku danych użytkowników Facebooka

Włoski bank nie planuje przeprowadzać na Facebooku żadnych kampanii reklamowych.

Cambridge Analytica była firmą analityczną, która stworzyła oprogramowanie, dzięki któremu można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć preferencje polityczne oraz wpływać na wybory. Do firmy tej przepłynąć miały dane aż 87 milionów użytkowników Facebooka.

Tymczasem - jak podaje Bankier.pl - niedawno odbyły się rozmowy właścicieli Facebooka z przedstawicielami amerykańskich instytucji finansowych. Portal liczył na udostępnienie mu przez te instytucje danych osobowych ich klientów - informacji o transakcjach i stanów kont. Miałoby to ponoć służyć "wdrażania usług dla klientów instytucji finansowych, którzy np. mogliby się z nimi kontaktować za pomocą komunikatora, a nie telefonu".

K

Foto.: pixabay.com


One Response to Czy Facebook jest wieczny?

  1. AmerginMacEccit napisał(a):

    Chciwość i brak etyki tego niespecjalnego portalu nie zna już granic. Co jest? Nie starcza na utrzymanie najdroższej posiadłości na Hawajach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *