Euro – obłędne przedsięwzięcie, które rozbije Europę

Pomysły na ratowanie finansów krajów południowych, a tym samym całej strefy euro nie przynoszą - jak dotąd - oczekiwanych rezultatów Czytaj więcej »

 

Czy JOW-y zabetonują scenę polityczną?

Tak przynajmniej uważa Józef Białek, wydawca kwartalnika "Opcja na Prawo" i właściciel Wydawnictwa WEKTORY. Na sztandarowy pomysł polityczny Pawła Kukiza nie patrzy on zbyt przychylnym okiem.

JOW-y - zdaniem przedsiębiorcy - służyć będą przede wszystkim dominującym obecnie siłom politycznym, tj. PO i PiS-owi. O sukcesie i tak zadecydują możliwości finansowe kandydatów, a wiadomo, że największe pieniądze mają obie partie, dlatego będą w stanie tak poprowadzić kampanię, że osadzą się na scenie politycznej na kolejne długie lata.

Zobacz krótką wypowiedź Józefa Białka...


One Response to Czy JOW-y zabetonują scenę polityczną?

  1. Michał napisał(a):

    Niekoniecznie zabetonują scenę polityczną. A już na pewno nie bardziej, niż jest zabetonowana obecnie (vide sondaże). Przykład Szkocji w wyborach w UK pokazuje, że kandydaci lokalnych społeczności faktycznie mają szanse owe społeczności reprezentować na forum parlamentarnym. A największym problemem może być zbudowanie stabilnej większości w Sejmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *