Prezydent Duda, w Watykanie, zrobił z nas dziadów, a papież się ucieszył

Jak podają media, rozmawiano o różnych sprawach. Jednym z wątków, jaki poruszył prezydent był sztandarowy program rządu - czyli 500 plus Czytaj więcej »

 

Czy możliwa jest koalicja KNP i PiS?

Obejrzyj rozmowę Jacka Wilka z KNP z Małgorzatą Sadurską z PiS na temat możliwości ewentualnej przyszłej koalicji obu partii. Smutne to, ale sympatyczna Pani z PiS jawi się niczym tępy, stary PZPR-owski beton. Gdy Jacek Wilk komplementuje PiS, że w przeszłości obniżyło podatki, pani Sadurska sprawia wrażenie, jakby nie wiedziała, o co chodzi...

Obejrzyj rozmowę z Superstacji...


10 Responses to Czy możliwa jest koalicja KNP i PiS?

 1. Maciek napisał(a):

  Bez względu na wszystko, potencjalną koalicje czeka chyba najtrudniejsze zadanie ostatnich lat. Nie widać alternatywy.

 2. Łukasz napisał(a):

  ta kobieta naprawde nie ma pojęcia o czym mówi do tego od kiedy niby PiS ma cokolwiek wspólnego z prawicą? przecież to lewacka owca w wilczej skórze 😀 😉

 3. paweł napisał(a):

  Tak, ta Pani powiedziała, że człowiek nie może sam decydować o tym, jak wydawać własne pieniądze…

 4. Michał Nawrocki napisał(a):

  Żenada, stawiać zarzut, że program KNP zawiera się w trzech słowach, a program PiSu w ilu? „Praca, zdrowie, rodzina”. Plus „walka z bezrobociem, tworzenie miejsc pracy”. Od lat to słyszę i od lat w to nie wierzę.

  A – i żeby potem nie było narzekania na przekłamania – PiS jest partią wodzowską, do tego sprowadza się postulat „zjednoczenia prawicy” de facto będący roszczeniem hegemonii.

 5. Artur napisał(a):

  Jak PiS jako partia „prawicowa”, co nam szanowna Pani chce wmówić, może nie mieć ŻADNEGO wspólnego punktu programu z inną partią prawicową !?

 6. Michał Nawrocki napisał(a):

  @ Artur – dokładnie 😀

 7. Piotr Korzeniowski napisał(a):

  Pikieta zorganizowana przez bojową piotrkowską młodzież http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/galeria/pikieta-pod-biurem-poslanki-radziszewskiej,2345130,t,id.html#ea1c70ccba3ee847,1,3,5
  Tydzień wcześniej po zbiorowym RÓŻAŃCU zorganizowanym przez Klub Gazety Polskiej z Piotrkowa Tryb.
  https://plus.google.com/photos/100887732103241210452/albums/6028212892485887601?authkey=CITW3v-ckLyHYQ
  http://www.trybunalscy.pl/node/6854
  niektórzy seniorzy skandowali hasło „Wolność,
  Własność, Sprawiedliwość”.
  Czy jest szansa, że przynajmniej w Piotrkowie Tryb. KNP i PiS wystawią wspólną listę kandydatów do samorządu w jesiennych wyborach?

 8. Andy napisał(a):

  Jak dla mnie tego rodzaju koalicja jest bardzo mało prawdopodobna. Przedstawiciele KNP (chociażby Pan Wilk) mówią, że są w stanie wejść w koalicję z każdym kto zgodzi się poprzeć część ich postulatów – i tutaj zawsze podaje postulat zniesienia podatku dochodowego. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić zniesienia tego podatku przez PIS – to nie jest tylko drobna modyfikacja a zmiana implikująca cały szereg zmian po stronie wydatków (ich drastyczne ograniczenie) oraz zmian w innych podatkach. To de facto wywraca do góry nogami cały system podatkowy na co PISowi na pewno nie wystarczy odwagi. PIS (chcące cytuję „budować socjalizm”) i KNP są napewno w wielu elementach zbieżne światopoglądowo natomiast gospodarczo to dwa różne światy, które bardzo ciężko będzie połączyć.

 9. paweł napisał(a):

  Coraz bardziej dochodzę do przekonania, że trzeba jak najdalej od koalicji z PiS. Oczywiście pozostaje pytanie o skuteczność, bo łatwo jest tylko gadać… Ale jeśli kiedykolwiek groźba (teraz już podkreślam: GROŹBA) takiej koalicji zawisła w powietrzu musi być ona obwarowana bardzo surowymi warunkami i złamanie choćby jednego z tych warunków oznacza koniec koalicji. Ludzie z KNP – co jest warunkiem takiego układu – nie mogą pozwolić przywiązać się do koryta. PiS może kusić różnymi konfiturami, dlatego trzeba być odpornym. No i czystym. Żeby nie było tak, że ważą sie losy koalicji, a tu nagle jakieś CBA wpada do biura poselskiego jakiegoś Żółtka czy innego Oleszczuka i straszą, że jeśli zerwiecie koalicję macie przej…ne. Tak jak dziś zrobiono to z jakimś Burym z PSL-u.
  Tak więc daj Boże, żeby nie trzeba było choćby i negocjować z PiS, bo to zakute łby. I tyle…

 10. kSmakosz napisał(a):

  Czytając komentarz Pawła (powyżej) można dojść do wniosku, że Paweł napisał to na zlecenie „sił”, które nie chcą dopuścić do stanu „względnej przedwyborczej jedności (PiS, KNP, narodowcy” (cytat z artykułu Mariana Miszalskiego „W przededniu nowych rozdań”, „Najwyższy Czas”,Nr 28-29 z 12-19 lipca 2014 r, str.XVIII).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *