Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Czy państwo da ci mieszkanie?

"Mamy państwowe usługi medyczne. Rząd znacjonalizował rynek podręczników dla pierwszoklasistów. Mieszkania jeszcze są prywatne, ale skoro rząd dopłaca do kredytu, to może i tę dziedzinę życia należałoby upaństwowić?" - pyta Paweł Budrewicz, prezes Fundacji PAFERE na łamach "Rzeczpospolitej".


Jak twierdzi autor, przerabialiśmy to już w czasach PRL-u. Jednak myliłby się ten, kto sądzi, że podobna wizja przyszłości to już na pewno przeszłość. Swego czasu mieliśmy rządowy program "Rodzinę na swoim" teraz mamy "Mieszkanie dla młodych". Ale co to ma wspólnego z realnym socjalizmem? Paweł Budrewicz wyjaśnia: "Logika jest nieubłagana. Skoro obecnie rząd dopłaca maksymalnie 20 proc. do kredytu, to dlaczego nie miałby dopłacać 30 proc.? A może 50 proc.? Pójdźmy na całość – niech dopłaca 100 proc. Jeśli coś jest dobre, nie możemy sobie tego dobra dawkować, powinniśmy czerpać pełnymi garściami. Stąd już tylko krok do tego, aby państwo wyeliminowało niepotrzebnego pośrednika, jakim jest deweloper, a następnie samo wzięło się do budowania mieszkań".

Dalej prezes PAFERE pisze: "Kto kiedykolwiek miał do czynienia z procesem budowlanym, ten wie, że ilość wymaganych zezwoleń, certyfikatów, zaświadczeń, ekspertyz itp. mogłaby zadziwić specjalistów z NASA, którzy wysłali na Księżyc Armstronga i jego ekipę. I na przykład brak certyfikatu specjalisty opracowującego analizę nasłonecznienia nieruchomości może wstrzymać cały proces. Choć Słońce niezmiennie wschodzi i zachodzi o dających się przewidzieć porach. Cóż, widocznie to też musi kosztować".

Do całego artykułu odsyłamy na stronę dziennika "Rzeczpospolita". Jednocześnie przypominamy, że w dniach 19-20 września br. w Krakowie odbędzie się konferencja Fundacji PAFERE, podczas której można będzie podyskutować także na temat tego, czy państwo da ci mieszkanie. Prokapitalizm.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.


One Response to Czy państwo da ci mieszkanie?

  1. Niezalezny napisał(a):

    Panstwo chcac cos dac musi naprzod „ZABRAC”. Wiec ONI NIC nie daja. Tylko ZABIERAJA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *