Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Czy powstaje nowe „żelazne” przymierze Berlin-Rzym?

Z nasze poczty…

Oświadczenie

W związku z likwidacją przez Ringer Axel Springer blogu mojego kolegi „Fiatowca” na portalu Redakcja.Newsweek.pl  oraz następującym wyjaśnieniem Redaktora Piotra Bratkowskiego:

(Cytat za zgodą redaktora Piotra Bratkowskiego)
Piotr Bratkowski 26 października 2011 09:25
„Odpowiadam trochę zbiorczo na kierowane do mnie uwagi.
Panie Rajmundzie – nadal ja. I nie milczałem w tej sprawie: ustosunkowałem się do niej w komentarzach pod wpisami JWO i FQ. Wyjaśniłem też w tych komentarzach konkret, który przesądził o likwidacji bloga: niepoparte żadnymi dowodami oskarżenie dyrekcji FAP o doprowadzanie pracowników do samobójstw.
Zarówno ja, jak i szef Newsweeka.pl Filip Gawryś broniliśmy bloga Fiatowca tak długo jak się dało. Tym razem się nie dało, nad czym boleję. Zgadzam się też z uwagami blogerów, że sprawa wymuszonego odejścia Fiatowca z portalu zasługuje na obszerniejsze wyjaśnienia, przypominające historię kłopotów prawnych z jego blogiem (pierwszy raz został on zawieszony jeszcze przez mojego poprzednika, Mariusza Ziomeckiego). Niestety – mówiąc otwarcie – nie byłem w stanie wczoraj (i nie będę dzisiaj) takiego tekstu wyprodukować. Likwidacja blogu Fiatowca nastąpiła bowiem (naprawdę przypadkowo) w dniu faktycznego przejęcia przeze mnie „w biegu” nowych, poważnych obowiązków w redakcji Newsweeka. Nie ukrywam, że w najbliższych dniach wpłynie to negatywnie na czas, jaki jestem w stanie poświęcić Redakcji. Źle, że nastąpiło to akurat w takim momencie, ale nic nie poradzę i po ludzku proszę o zrozumienie”.

Oświadczam:
Na przekór cenzorom Axel Springer’a i prezesom Fiat’a!Pomimo usunięcia z portalu Redakcja.Newsweek.pl, pod naciskiem holdingu z Turynu blogu „Fiatowca”, na przekór niemieckim cenzorom z Ringier Axel Springer, którym prawdopodobnie marzą się czasy „żelaznego przymierza” między Rzymem a Berlinem, będę nadal pisał o tym co dzieje się we Fiat Auto Poland!Nowy artykuł już niebawem!

Zaznaczam, że według mojej wiedzy, decyzja o likwidacji bloga „Fiatowca” na portalu Redakcja.Newsweek.pl  zapadła poza granicami Polski i redaktor Piotr Bratkowski nie ponosi odpowiedzialności za podejmowanie tej formy cenzury medialnej.

Rajmund PollakOne Response to Czy powstaje nowe „żelazne” przymierze Berlin-Rzym?

  1. Marko napisał(a):

    Panie Rajmundzie musi Pan teraz uwazac aby „nie spadl przypadkowo ze schodow” lub nie wjechal w Pana jakis TIR na bialoruskich „blaszkach” kiedy bedzie Pan przechodzil przez ulice na „czerwonych” swiatlach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *