Kolejnych 5 lat okupacji

Kilka słów o wynikach wyborów. Pierwsze, co się nasuwa to potwierdzenie reguły, że ludzie z wielką rozkoszą oddają głos na swoich własnych ciemiężycieli Czytaj więcej »

 

Czy prezydent Komorowski i premier Tusk nie chcą odzyskać Królewca?

W trakcie inauguracji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w obecności najwyższych władz Rosji czyli Putina i Miedwiediewa, doszło do wyjątkowego gestu w historii dyplomacji światowej! Gdy na stadion dumnie wkroczyła reprezentacja Polski z biało-czerwoną flagą, to organizatorzy rosyjscy pokazali mapę Polski z włączonym do Rzeczypospolitej Obwodem Kaliningradzkim.W ten oto sposób nowy car, a obecnie Prezydent Władymir Putin w obecności premiera Rosji Miedwiediewa dali do zrozumienia Prezydentowi Komorowskiemu i premierowi Tuskowi, że Rosja chce oddać Polsce bezprawnie zaanektowany Królewiec i jego okolice.

Wszyscy uważni dyplomaci uznali ten zamiar Rosji za ważny sygnał do prawdziwego pojednania rosyjsko-polskiego, jednak ani Prezydent Komorowski ani Donald Tusk nie raczyli wysłać noty dyplomatycznej z wyrazami wdzięczności za tak doniosły gest Moskwy. Przecież konieczne jest natychmiastowe powołanie nowego trójkąta Belweder-Kreml-Bursztynowa Komnata i specjalnej grupy roboczej Królewiec-Moskwa-Warszawa dla opracowania szczegółów zwrócenia Obwodu Kaliningradzkiego do obszaru Rzeczypospolitej.

Należy powiadomić NATO , że Polska uzyska niebawem dostęp do rakiet średniego zasięgu i broni jądrowej. Trzeba uszyć żołnierzom rosyjskim, zgrupowanym w koszarach Kaliningradu nowe mundury, aby mogli wstąpić w szeregi Wojska Polskiego! Trzeba przygotować dwujęzyczne tabliczki ( po polsku i po rosyjsku) dla umieszczenia ich na ulicach i placach Królewca. Sejm RP powinien jak najszybciej uchwalić ustawę zapewniającą pełne swobody obywatelskie i językowe dla ludności rosyjskiej zamieszkującej Królewiec i jego okolice.

Tyle jest prac do wykonania przed formalnym powrotem Królewca do Rzeczypospolitej, a Prezydent RP nic… jakby w ogóle nie był zainteresowany Królewcem…

Panie Prezydencie Komorowski tak się nie godzi postępować. Rosja wyciąga do nas przyjazną rękę z Królewcem na dłoni, a Pan jako Głowa Państwa milczy?

Panie Tusk, czy Pan jako Premier RP chce zmarnować tę historyczną szansę pokojowego przekazania nam części terytorium dawnej Rzeczypospolitej?

Premier Miedwiediew gdy się dowiedział, że jego przyjaciel Donald Nadwiślański udaje, że śpi, to też zasnął jeszcze w trakcie uroczystości otwarcia Igrzysk w Soczi i przyśniło mu się, że Donald Tusk go prosi aby nie oddawał Polsce Królewca, bo rząd koalicji PO-PSL nie będzie mógł już straszyć Polaków rakietami rozmieszczonymi w Obwodzie Kaliningradzkim!

Ja natomiast stwierdzam zupełnie na jawie, że ani Prezydent Bronisław Komorowski, ani premier Tusk nie chcą Królewca, bo oni nie potrafią sobie poradzić z gospodarowaniem nawet tym małym terytorium, którym już obecnie zarządzają.

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *