W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Czy pułkownik K. kierował operacją w Smoleńsku?

W związku z informacją podaną przez niektóre media, identyfikującą trzecią osobę, która 10 kwietnia 2010r. znajdowała się w wieży kontroli lotów lotniska Smoleńsk-Siewiernyj, cała sprawa Katynia 2010 r. staje się jeszcze bardziej bulwersująca. Okazuje się, że chodzi o rosyjskiego pułkownika K. , zastępcę dowódcy Jednostki Wojskowej w Twerze. Niestety nie wiadomo, co K. robił w wieży kontroli lotów w czasie katastrofy 10.04.2010r. Moim zdaniem jeśli doniesienia medialne są prawdziwe, to stanowią podstawy ku temu, aby zastępcę dowódcy jednostki wojskowej w Twerze potraktować jako podejrzanego o współudział w spowodowaniu katastrofy samolotu Rzeczypospolitej Polski w dniu 10.04.2010 r., w wyniku której zginął Prezydent R.P. oraz 95 pozostałych uczestników tragicznego lotu. Dlatego Prokuratura Wojskowa R.P. ma podstawy, aby wydać międzynarodowy list gończy i żądać przekazania do dyspozycji organów ścigania R.P. pułkownika K.

Uzasadnienie

1. Obecność wysokiej rangi oficera jednostki bojowej Rosji w wieży kontroli lotów na smoleńskim lotnisku w czasie podejścia do lądowania polskiego samolotu z Prezydentem RP na pokładzie stanowi wystarczającą poszlakę do wysnucia podejrzeń, że pułkownik K. mógł kierować operacją służb specjalnych Rosji celowego doprowadzenia do katastrofy lotniczej w dniu 10.04.2010r .

2. Ucieczka z wieży kontroli lotów pułkownika K. natychmiast po rozbiciu się polskiego samolotu stanowi już nie poszlakę, lecz dowód , że ma on coś na sumieniu, bo gdyby przebywał tam legalnie i niczego złego nie zrobił, to nie miałby powodów do ucieczki.

3. Ważna jest konfrontacja twarzy tego pułkownika ze świadkiem, który (jak doniosły niektóre media) stwierdził, że… „tajemniczy jegomość, który w pośpiechu opuścił wieżę kontroli lotów twierdził ponoć, że samolot szczęśliwie wylądował”.

4. Z uwagi na fakt, że władze rosyjskie w dniu 10.04.2010 roku podały sfałszowany o kilkanaście minut czas katastrofy, zachodzi poważne podejrzenie, że to opóźnienie podania do publicznej wiadomości momentu zaistnienia tragedii było potrzebne Rosji aby wycofać z okolic tragedii wojskowych, wyszkolonych w zakresie dywersji w czasie pokoju.

5. Odmowa wydania Polsce czarnych skrzynek, a następnie przekazanie Prokuraturze pierwszej wersji nagrań, skróconych o kilkanaście sekund, stanowi następną poszlakę do podejrzeń, że to nie był nieszczęśliwy wypadek, lecz misternie wykonana operacja dywersyjna wojskowych z Federacji Rosyjskiej.

6. Początkowa odmowa Rosji wpuszczenia na teren katastrofy polskich archeologów, przy równoczesnej penetracji ciał ofiar, laptopów, telefonów komórkowych i szczątków samolotu przez rosyjskie służby specjalne, oraz prymitywne kradzieże dokonane przez żołnierzy rosyjskich stanowią dowody, do czego są zdolni dowódcy jednostek bojowych i specjalnych Federacji Rosyjskiej oraz ich podwładni.

7. Zwlekanie z wydaniem Polsce szczątków samolotu i świadome wystawienie tych szczątków na skutki działań atmosferycznych stanowi dowód złej woli strony rosyjskiej w sprawie doprowadzenia do wykrycia prawdziwych przyczyn katastrofy.

8. Najprawdopodobniej radar w Smoleńsku był niedokładny, za co odpowiada M.A.K.

9. Czas działa na korzyść Rosji, która tak jak przez wiele lat nie chciała się przyznać do zbrodni w Katyniu, tak teraz robi wszystko, aby zatrzeć ślady nowej zbrodni pod Smoleńskiem, która już ZYSKAŁA MIANO KATYNIA 2010 ROKU.

Generał de Gaulle powiedział do narodu francuskiego znamienne słowa: „KTO NIE CHCE WYCIĄGAĆ WNIOSKÓW Z HISTORII, CZĘSTOKROĆ PEŁNEJ ŁEZ I KRWI, TEN JEST PRZEZ NIĄ SAMĄ ZMUSZANY DO PRZEŻYWANIA JEJ POWTÓRKI”. Warto przypomnieć z naszej historii, że Rosjanie przez wiele lat nie przyznawali się do zbrodni w Katyniu sprzed 70 lat i to powinno być dla nas wystarczającą lekcją ograniczonego zaufania do Rosji.

Przesłuchiwanie pułkownika K. w Rosji będzie miało podobną wartość jak „historyczne ekspertyzy” radzieckich naukowców, którzy dowodzili, że…” zbrodni ludobójstwa polskich oficerów w Katyniu dokonali Niemcy .”…

Pułkownika K. należy przesłuchać w Polsce, a nie w Rosji.

Rajmund Pollak


12 Responses to Czy pułkownik K. kierował operacją w Smoleńsku?

 1. masd napisał(a):

  Tylko należy go zidenfikować, złapać i dostarczyć do Polski przed oblicze….no właśnie kogo, jak „polscy” śledczy nic nie robią w tej sprawie? Panie Rajmnundzie, jest Pan naiwny. Zamach w Gibraltarze do dziś nie został wyjaśniony, to i ten również nie będzie przez najbliższe 80 lat wyjaśniony. Jest Pan, Panie Rajmundzie szczery i bardzo dobroduszny, aż do naiwności.

 2. masd napisał(a):

  W Piotrkowie Tryb. dziś, 27.VIII.2010, w Muzeum w Zamku, o 18.oo jest spotkanie z p.Szaniawskim na temat wojny 1920 roku. Czy ktoś z UPR będzie na tym spotkaniu?

 3. Rajmund Pollak napisał(a):

  @ masd
  Czasy się zmieniły za sprawą internetu i dlatego nie da się dzisiaj ukryć i przemilczeć tego, co można było kiedyś ukrywać w sprawie Katynia i Gibraltaru.
  A gdy jakaś poszlaka ukazuje się w mediach, to już winni zaczynają się bać i…. w końcu pęka powoli zmowa milczenia .

 4. Adam Kalicki napisał(a):

  polecam lekturę dzisiejszego wpisu FYM’a
  http://centralaantykomunizmu.blogspot.com/2010/08/operacja-smolensk.html

 5. Hanna napisał(a):

  ZWRACAMY SIE DO POLONII AMERYKANSKIEJ O POMOC.A NA SKWERZE HOOVERA KNAJPA I MPREZKI,NAMIOTY,E,T.C.PRRZYWROCENIA POMNIKA WDZIECZNOSCI AMERYCE DLUTA X.DUNIKOWSKIEMU JAK NIE BYLO TAK NIE MA .MIASTO I STOLECZNA KONSERWATOR ODKILKU LAT SKUTECZNIE BLOKUJA TEN POMNIK.ROWNIEZ INNE ;NORWIDA,KL WARSCHALWDZIECZNOSCI ZYDOW ZA URATOWANIE IM ZYCIA PRZEZ POLAKOW…APAGE SATANAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Rajmund Pollak napisał(a):

  @ Hanna
  Dziękuję za cenny głos w dyskusji . Pokazała Pani , że cały problem jest szerszy i dotyczy godności Narodu Polskiego !

 7. myszka napisał(a):

  Od samego początku wiedziałam na 100% ,że to był zamach,a teraz na 200% że się nie myliłam.Ale dlaczego my nie możemy dojść prawdy i prosić nawet USA o pomoc,to jest chory kraj,można ludzi sobie o TAK unicestwić? Chciałabym dożyć prawdy.

 8. Rajmund Pollak napisał(a):

  @ myszka
  Odkrywanie prawdy o Katyniu 2010 mogą nieco opóźnić Służby Specjalne Federacji Rosyjskiej, ale gdy Putin straci władzę, to cała prawda wyjdzie na jaw .
  Putinizm skończy się tak jak stalinizm, tylko trzeba na to trochę poczekać i demaskować to wszystko, co jest ukrywane przez aktualne władze Rosji .

 9. SF-B52 napisał(a):

  Owszem to był zamach lecz nie ruscy i nie szkopy go zrobili lecz nasze S.S. Za naszego życia nie dojdziemy do prawdy tak jak w wileu innych podobnych sprawach.

 10. Rajmund Pollak napisał(a):

  SF-B52
  Prawda jest jak oliwa i czasem sama wychodzi na powierzchnię . Wszystkie hipotezy można rozpatrywać, jednak najważniejsze jest zabezpiecznie dowodów, a szczątki samolotu, czarne skrzynki, książka serwisowa itd. itp. nadal są w posiadaniu Rosjan mimo, że to jest własność Polski.

 11. Hanna napisał(a):

  POMNIK WDZIECZNOSCI AMERYCE,NOW!!KOMU,JAK NIE AMERYCE DZIEKUJMY.TO ONA ,AMERYKA,NASZA ALMA MATER DEI RATOWALA TYSIACE ZAGLODZONYCH POLAKOW,ZYDOW,BIALORUSINOW ,UKRAINCOW..E T.CJEST KILKA POMNIKOW KU CZCI ARMI CZERWONEJ.!!RODACY,PATRIOCI LACZMY SIE,POLONIA UKOCHANA POMOZE./MABI

 12. Rajmund Pollak napisał(a):

  @Hanna
  Prawdziwa przyjaźń polega na czynach, zatem kiedy Amerykanie z USA zniosą wizy dla Polaków?
  Polacy są przyjaźnie nastawieni do Stanów Zjednoczonów i nie zadają na naszych lotniskach obywatelom USA pytań : w jakim celu Pani( Pan) do nas przyjechała ?
  Chciałbym zwiedzić USA, ale dopiero wtedy tam polecę, gdy nie będę musiał prosić biurokratów z ambasady amerykańskiej o zgodę na przekroczenie granicy USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *