W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Czy Soros pokochał Wielką Brytanię?

Tak można by sądzić po podjętej właśnie przez niego decyzji. Wypływa ona rzekomo z troski Sorosa o przyszłość Brytyjczyków.


A jaka to decyzja? Bankier.pl informuje, że finansista zwiększa o 100 tys. funtów finansowanie dla organizacji sprzeciwiającej się brexitowi - Best for Britain. Soros od początku sprzeciwiał się wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE, za co był na Wyspach krytykowany przez miejscowe media. Ostatnia taka krytyka miała miejsce kilkanaście dni temu, kiedy to gazeta "Daily Telegraph" poinformowała o "sekretnym spisku", którym sterować miał właśnie Soros, a który miał doprowadzić do cofnięcia decyzji o brexicie. Z kolei inna gazeta, "Daily Mail" wprost miała zwrócić się do Sorosa tymi słowy: "Spadaj, Soros, zabieraj swoje skażone pieniądze".

Artykuły te ocenione zostały przez lewicowych komentatorów jako - jakże by inaczej - antysemickie, natomiast sam miliarder poczuł się na tyle urażony, że postanowił sypnąć pieniędzmi, byleby tylko jego idea "otwartego społeczeństwa" wciąż kwitła na Wyspach.

K


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *