Braun: Dlaczego wielu dzisiejszych wolnościowców nienawidzi Kościoła katolickiego?

Braun mówi m.in. o nowej generacji tzw. wolnościowców, którzy za wroga nr 1 upatrzyli sobie Kościół katolicki. Co proponują w zamian? Czytaj więcej »

 

Czy UE czeka fala referendów?

Coraz więcej ludzi z poszczególnych krajów należących do UE chciałoby się wypowiedzieć w referendach za tym czy chcą nadal chcą być w unio-kołchozie. Jak podaje portal Money.pl głosować chciałaby połowa obywateli aż 8 państw UE. Nie jest to równoznaczne z niechęcią wobec UE.


Z cytowanych na ten temat badań wynika, że po Wielkiej Brytanii z narzędzia referendum skorzystać będzie chciało jeszcze więcej krajów. Brytyjskie referendum zadziałać może jak iskra, która rozniesie się dalej. Jeśli choć jedno państwo opuści Unię, pozostałe mogą chcieć iść w jego ślady. Francuzi i Włosi opowiadają się za referendum niezależnie od tego, jaki będzie wynik głosowania w Wielkiej Brytanii.

Jak podaje portal - we Włoszech Ruch Pięciu Gwiazd, który domaga się wyjścia kraju ze strefy euro, urósł do rangi drugiego ugrupowania w kraju. Odejścia od wspólnej waluty domaga się również Front Narodowy we Francji".

w


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *