Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Czy współczesna Polska musi podzielić los husarii?

"Nie można wykluczyć, że Chiny niedługo wyprzedzą ekonomicznie Stany Zjednoczone. Dużym problemem dla świata będzie jeżeli wyprzedzą je militarnie i technologicznie, ale nie tylko w sensie posiadania technologii, lecz także jej wytwarzania, wymyślania" - stwierdził prezes PAFERE Jan Kubań podczas wykładu wygłoszonego 14 października 2017 roku w Warszawie, a zorganizowanego przez Narodową Akademię Informacyjną.


Jak w tej zmieniającej się rzeczywistości odnajdzie się Polska? "Dlaczego, mając najlepsze siły zbrojne czyli husarię, doprowadziliśmy do upadku Rzeczypospolitej?" - pytał Jan Kubań. "O końcu husarii" - kontynuował - "zdecydował m.in. upadek ekonomiczny średniej szlachty, zmiany obyczajowe oraz rozpolitykowanie elit. W wyniku tych procesów husaria z poważnej siły zbrojnej stała się wojskiem paradnym. Czy dzisiejsza Polska nie jest głównie państwem paradnym, co zresztą twierdzą sami politycy nagrani w pewnej restauracji?" - pytał retorycznie prezes PAFERE.

Jak na tle tej dynamicznie zachodzących procesów wygląda Polska? Jaka była, jaka jest i jaka mogłaby być? Zobacz, co prezes PAFERE rekomenduje dla naszego kraju. Czy warto wyważać otwarte drzwi? Zapraszamy do obejrzenia całego wykładu Jana Kubania.


One Response to Czy współczesna Polska musi podzielić los husarii?

  1. Waldemar napisał(a):

    Polski juz dawno nie ma, rozdziobali ja pejsaci kilka wiekow temu. Polska nic nie znaczy i z tym ciemnym ludem ktory potrafi tylko za grosze pracowac podnad sily w Biedronkach nic nie bedzie znaczyc na mapie ani Europy ani swiata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *