Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Czyżby Szwajcaria też miałaby pójść na dno?

Wstępne wyniki oraz sondaże wskazują na to, że większość Szwajcarów opowiedziała się przeciwko zwiększeniu rezerw złota, sprowadzeniu złota do kraju i zakazowi sprzedaży narodowego kruszcu. Głosowanie zakończyło się o godz. 12.00.

Jeśli te wyniki potwierdziłyby się znaczyłoby to, że Szwajcaria przestaje być bezpieczną przystanią oraz krajem, który dokonał wyłomu w panującym w świecie Zachodu postkeynesistowskim systemie finansowym. Zresztą, znalazła się już w nim w końcu ub. wieku, kiedy to rozstała się z parytetem złota. Miała jednak, jako jeden z niewielu krajów, szansę wygrzebać się z tego bagna.

Cóż, można współczuć Szwajcarom, że zdecydowali się podtrzymywać fikcję opierania swojej własnej waluty na szajsie zwanym euro.

S


3 Responses to Czyżby Szwajcaria też miałaby pójść na dno?

 1. Maciej Dybowski napisał(a):

  Helweci zostali zoperowani na umyśle i świadomości politycznej, ekonomicznej i historycznej. Jestem ciekaw jak wyglądała tam kampania informacyjna – za i przeciw złotu. Oraz jeszcze, kto liczył głosy i ogłaszał wyniki. Wówczas wiemy jak to się w helweckiej krainie odbyło. W każdym razie złoto będzie tanieć, przyjdzie wojna, to zacznie drożeć i kto będzie miał złoto, ten będzie PANEM ŚWIATA.

 2. Lukasz napisał(a):

  http://dwagrosze.com/2014/11/referendum-ostatnia-reduta-goldbugow.html

  Referendum było źle skonstruowane. Proszę przeczytać.

 3. Logik napisał(a):

  Referendum bylo zmanipulowane a wyniki (te prawdziwe) znane tylko dla tych co glosy liczyli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *