Rabini z Europy chcą rozwoju żydowskiej edukacji w Polsce

Najważniejszą sprawą - z punktu widzenia rabinów - jest w Polsce inwestowanie w szkolnictwo. Tyle że w szkolnictwo religijne żydowskie - twierdzi Michalkiewicz Czytaj więcej »

 

Debata: „Standard złota – Święty Graal czy Puszka Pandory”?

Koło Naukowe im. Mirosława Dzielskiego zaprasza wszystkich serdecznie na debatę na temat “Standard złota – Święty Graal czy Puszka Pandory”, w której udział wezmą: dr hab Robert Gwiazdowski (Centrum im. Adama Smitha), dr Mateusz Machaj (Instytut Misesa) oraz dr Waldemar Kozioł (Uniwersytet Warszawski).
Debata odbędzie się 27 maja o godzinie 20:00 w sali 207 starej Biblioteki UW w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 26/28.

Celem debaty ma być przedstawienie realnych możliwości zastosowania waluty opartej o kruszec w dzisiejszym świecie (bądź pojedynczych krajach) oraz ewentualne (krótko i długoterminowe) skutki takiego posunięcia. Dyskusja ma mieć wymiar praktyczny, nie teoretyczny, a tematyka dotykać będzie problemów, z którymi mamy aktualnie do czynienia – budowy nowego ładu finansowego i problemów Grecji – oraz kwestii ponadczasowych – bilansu handlu zagranicznego i cykli koniunkturalnych.

Info za: Instytut Misesa

Oprac.: Michał Nawrocki

Foto: http://dwagrosze.blogspot.com


6 Responses to Debata: „Standard złota – Święty Graal czy Puszka Pandory”?

 1. ads napisał(a):

  Proszę, niech ktoś to nagra.

 2. Lucid napisał(a):

  To spotkanie MUSI zostać nagrane!

 3. Paweł Kolba napisał(a):

  Zgadzam się, ktoś mógłby to nagrać.

 4. kamil napisał(a):

  ale będzie jakiś lewak obecny, aby to spotkanie nie przeistoczyło się we „wzajemne przytakiwanie wolnorynkowych misjonarzy”?

 5. Michał Nawrocki napisał(a):

  Było świetnie, właściwie sami młodzi ludzie. Poruszono całą masę zagadnień, rzeczowo, barwnie i niekiedy zabawnie. Ognia dyskusji dodawał zasiadły na widowni Jan Fijor.

  Ślinka leci? Spokojnie, jest nagranie, ale wyszło „państwowo”, co nie do końca jest winą amatorskiego sprzętu. Będę sukcesywnie przepisywać, a to ponad 2 godziny materiału. Będziemy publikować we fragmentach, oby jak największych.

  Pozdrawiam – MN

 6. DRS napisał(a):

  No i czemu nikt tego nie nagrał…

  Gdzie są publikacje???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *