Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Dlaczego Donald Tusk nie wystąpił w roli króla Heroda?

W Warszawie i wielu innych miastach Polski odbyły się  malownicze i pouczające Marsze Trzech Króli. Nasze najwyższe władze panujące jakoś nie chciały wcielić się w role poszczególnych postaci, a w stolicy Polski nie maszerował ani premier ani żaden jego minister, a szkoda.


Cała transmisja telewizyjna zapewne zyskała by na oglądalności, gdyby w roli króla Heroda wystąpił miłościwie panujący obecnie Donald Tusk i zawołał z balkonu: … „Herod z narodem” , a przebrani za jego paziów ministrowie, wiceministrowie, sekretarze i podsekretarze stanu oraz dyrektorzy poszczególnych departamentów,  odpowiedzieliby chórem:…” naród z Herodem” !…

Byłoby współcześnie również  kim obsadzić  role diabłów przeszkadzających Orszakowi Trzech Króli. Gdyby tak niektóre  posłanki i niektórych posłów PO,  SLD oraz Ruchu Palikota, przebrać w odpowiednie szaty, (a co niektórych to wcale nie trzeba przebierać), to dzielni rycerze chroniący Trzech Króli mieliby prawdziwe przeszkody do pokonania na drodze do Betlejem.

Nasi najważniejsi politycy z pierwszych stron gazet najwyraźniej jednak wolą marsze do Moskwy, Berlina, Strasburga i Brukseli od Marszu Trzech Króli…

Rajmund Pollak


One Response to Dlaczego Donald Tusk nie wystąpił w roli króla Heroda?

  1. Kaduceusz napisał(a):

    Czyżby tow. POllak nawoływał do blokowania legalnych manifestacji? Toż to przestępstwo w rozumieniu kk! Ale za to jakże zgodne z tezami Krytyki Politycznej, Gazety Wyborczej i innych postbolszewickich popłuczyn. To wiele tłumaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *