Wizyta prezydenta Dudy w USA bez konkretów

Pomimo szumnych zapowiedzi o przełomie, prezydent Andrzej Duda przywozi z Waszyngtonu tylko słowa Czytaj więcej »

 

Dlaczego Rafał Ziemkiewicz nie przybył na Kongres Nowej Prawicy?

Na facebookowym profilu Janusz Korwin-Mikke pisze m.in. dlaczego Rafał A. Ziemkiewicz nie zjawił się na II Kongresie Prawicy, który odbył się 23 marca 2014 roku w Warszawie, choć jego wystąpienie tam zapowiadane było od kilku tygodni. Ale JKM pisze nie tylko o tym. Przytaczamy tekst w całości.


P.red.Rafał A.Ziemkiewicz był kiedyś niezależnym publicystą. Był rzecznikiem prasowym UPR, poten z UPR wystąpił – bo chciał być niezależny, potem walczył z Salonem i Adamem Michnikiem, potem związał się z lewicowym PiSem – ale zawsze był niezależny.

To się już skończyło. Miał wystąpić na Kongresie Prawicy – ale na kilka dni przedtem oświadczył, że redakcja Jego pisma („Do Rzeczy” chyba) Mu zabroniła.
Teraz właśnie pokazuje, jak za PiSowskie srebrniki można sikać na nogawki.Zwolennicy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego zostali porównani do zwolenników Ruchu Janusza Palikota, potem do niegroźnych wariatów, a następnie do groźnych agentów Rosji! To wszystko na przestrzeni trzech, co prawda długich, zdań (o. trzeciej minuty). A ja walczę o Wasze głosy – czyli o głosy „elektoratu wiernopoddańczego” (Rosji). Jest to o tyle zdumiewające, że jeszcze niedawno p.R.A.Z. bronił dobrego imienia eNDecji, a ta przecież była najczęściej pro-rosyjska.

Tymczasem KNP, o czym pisałem setki razy, nie jest ani pro-rosyjski, ani anty-rosyjski, ani pro-niemiecki, ani anty-niemiecki, ani pro-amerykański ani anty-amerykański, a gdyby władze w Unii Europejskiej objął ktoś na podobieństwo śp.Małgorzaty Thatcherowej lub śp.Ronalda Reagana, to nawet bylibyśmy pro-unijni. Po prostu z zimnym cynizmem dbamy o interes narodu polskiego, państwa polskiego i społeczeństwa polskiego – w tej właśnie kolejności.

Jeśli zasada: „Państwa nie mają przyjaźni – państwa mają interesy” jest dziwactwem – to jesteśmy dziwakami.

A teraz chłodna analiza tego, co mówili pp.Gociek i Ziemkiewicz. Najpierw najeżdżali na SLD, i niech Im będzie – gorzej, że domagali się kary dla jakiegoś (byłego zresztą) posła, który pojechał na Krym jako obserwator tamtejszego referendum; pp.G&Z dziwują się, że za taką straszną niesubordynację ten b.poseł jeszcze nie siedzi i nawet nie został przykładnie ukarany!! Bo jak, towarzysze, jest jedna linia – to trzeba się jej trzymać – i rukì po szwam!

Agentami rosyjskimi są też ci, co idą słuchać Chóru Aleksandrowa. W dawnych dobrych czasach PRLu ci, co słuchali jazzu byli agentami imperializmu amerykańskiego. Obydwaj towarzysze Frontu Ideologicznego dobrze by się czuli w PRLter która ma być odbudowana jako „IV Rzeczpospolita”.

Moim politycznym przeciwnikiem jest p. Władyslaw Bartoszewski, moim przeciwnikiem jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. Gdy jednak słucham, jak p.Gociek rozwija SLD jako „Sojusznicy Lumpów z Dumy” - to odczuwam przypływ sympatii do SLD; nie myślałem, że to mi się przydarzy... Podobnie, gdy krytykuje się p.Bartoszewskiego za to, że twierdzi, że JE Włodzimierz W.Putin jest inteligentnym, przewidującym politykiem. Przeciwników nie należy lekceważyć – Panowie! P.Putin jest czekistą, jest inteligentnym czekistą – i jest przewidujący.

Co prawda: nie do końca. Jeszcze parę dni przed referendum na Krymie przewidywał, że będzie tam forma autonomii – ale po ogłoszeniu wyników w ciągu dwóch dni sprawnie wszystko przeorganizował i przyjął Krym do Federacji. Nie chcielibyście Panowie mieć i w Polsce jakiegoś sprawnego prezydenta? Przypominam, że przyjmowanie Rzeczypospolitej do Wspólnoty Europejskiej zajęło prawie 10 lat...

Na zakończenie obydwaj Panowie strofują p.Bartoszewskiego, że nie wyczuwa etapu, że nie nadąża za Adamem Michnikiem, który właśnie domaga się walki z Putinem. P.Ziemkiewicz wyczuł i do Michnika doszlussował.

Powodzenia, p.Rafale, na nowej, Jedynie Słusznej, drodze życia!

Janusz Korwin-Mikke


5 Responses to Dlaczego Rafał Ziemkiewicz nie przybył na Kongres Nowej Prawicy?

 1. Mirek napisał(a):

  Lubię Ziemkiewicza. Cieszyłem się z powstawania TV Republika. Niestety, ta telewizja stała się jakby przedłużeniem dyskusji u Ronina, czyli – robieniem sobie podśmichujków i kabaretu. Żadnej merytorycznej dyskusji tylko: towarzystwo wzajemnej adoracji. Ta forma jest dla mnie tak nieznośna, jak, z kolei, cała ta udawana powaga w mediach głównego nurtu.

 2. Marko napisał(a):

  I tak wlasnie robi sie wode z mozgu zwyklym ludziom. Kogo obchodza jakies osobiste spory dwoch gosci z Ligi Oszustow? Ludzie nie maja pracy, nie maja za co zyc a ci osobnicy doladowywani z maszyny FED zajmuja sie pyskowkami zamiast tworzyc realne warunki do dobrobytu Kowalskich.

 3. Marko napisał(a):

  Cecha kazdego systemu politycznego – a takim jest bez dwoch zdan rowniez kapitalizm – jest istnienie tzw. szerokiej bazy wladczej manipulujacej poddanymi (niewolnikiami). Wiodace sa tzw. czolowe partie (zwykle 3-4, jedna „najmocniejsza”, ktos tam odgrywa role koalicjanta a ktos tzw. „opozycji”). Wystarcza to w zupelnosci do trzymania w ryzach poddanych gdyz wg zasady Pareto 80 % pospolstwa to ciemna masa, bezbronna i nic nie rozumiejaca. Dla tych pozostalych 20 % bedacych mniej pokornymi, czasami nawet myslacymi bardziej jasno od motlochu, przygotowano inny arsenal narzedzi kontrolnych – marginalne kanapowe partyjki i postacie dziwakow plus krzykaczy zachecajacych do „nieposluszenstwa i oporu”. W polskich realiach sa to – na glownej scenie – PO-ldki, Pis-dy, PSl-ki i chyba jeszcze SLD-mani. Dla nieukontentowanych Liga Oszustow ma Januszkow – jednego z Penisem a drugiego z Muszka. Od poczatku skutecznie obaj kanalizuja niezadowolenie i wzorocowo wykonuja zadania swoich mocodoawcow. System jest sprawdzony – wystarczy spojrzec na DE czy UK. Dokladnie ta sama matryca. Deutschland z CDU/CSU, SPD, „Zielonymi” idiotami i neoliberalnymi popluczynami tzw. FDP. Na marginesie jacys Piraci dla kanalizowania niezadowolonej masy, gl. mlodziezowej. Jak trzeba wlac nadzieje w zbolale serca pojawia sie publicznie niemiecki „Janusz” typu Oscar Lafontaine (jego corka pod pseudonimem Kate Moss deprawuje jako „modelka i skandalistka” od lat miliony mlodych ludzi). UK w arsenale ma Konserwatystow, Libero demokratow i tzw. partie pracy. Wszystko mimo roznych nazw jeden i ten sam shit. W ramach lagodzenia niezadowolenia wyspy posiadaja jeszcze Jej Krolewska Mosc (caly „dwor” to aktorzy z Hollywood, marnej jakosci) oraz np. pieniacza w Brukseli, ktory swietnie potrafi poprawiac humory takze naiwnym w PRL bis upubliczniajac swoje tyrady na jutubie. Ciagnac mozna w nieskonczonosc…bo Matrix jest wszedzie.

 4. jaro napisał(a):

  żałośni są ci aktorzy na tym nagraniu; nie ma się co dziwić, że Ziemkiewicz nie przybył na Kongres Nowej Prawicy; prawdopodobnie uniknął wykopania z sali obrad, co mu się słusznie należałoby, jakby tylko się tam pokazał; chyba stracił dziennikarski węch; niestety zdziadział strasznie i się chyba sprzedał;

 5. antares napisał(a):

  Ja do wpisu p.Marko. (27 marca 2014 o 10:04). Jeżeli dokonuje pan oceny złych stron kapitalizmu i przywołuje jako przykład państwa kapitalistycznego III RP, to wypada mi zaproponować panu by zwrócił się pan do kogoś kto głowę ma nie tylko do noszenia kapelusza i poprosił go o wskazanie jakiegokolwiek innego niż Polska państwa kapitalistycznego. Będzie miał problemy. Żadne z wymienionych przez pana państw nie jest już państwem kapitalistycznym Są demokracjami a one aż cuchną socjalizmem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *