Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Dlaczego władze Ukrainy ukrywały przed Polską awarię w elektrowni atomowej?

Dlaczego władze Ukrainy ukrywały przed Polską awarię w elektrowni atomowej? Pamiętam jak za czasów komuny dowiedziałem się o awarii elektrowni atomowej w Czernobylu najpierw z audycji Głosu Ameryki, a dopiero trzy dni później telewizja PRL ogłosiła, że doszło do..."niewielkiego promieniowania".


O prawdziwej skali tej katastrofy dowiedzieliśmy się w pełni dopiero po upadku ZSRR. Teraz mamy inne czasy i podobno Ukraina nie jest państwem totalitarnym i władze Ukrainy tak gorliwie wspierane przez Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego są oficjalnie (podobno) przyjaźnie nastawione do Polski.

Jak zatem wyjaśnić tę trwającą niemal tydzień zwłokę prezydenta Ukrainy w poinformowaniu rządu R.P. o nastąpieniu awarii w ukraińskiej elektrowni atomowej?

Niestety prorządowe telewizje typu TV1, TV2,TV-Info, Polsat, TVN itp. jak  w czasach PRL bagatelizują atomowe zagrożenie i uspakajają, że nie ma (na razie) wzrostu promieniowania!

Byłem w kilku elektrowniach atomowych we Francji i tam dowiedziałem się, że w tego typu siłowniach nie istnieje pojęcie niegroźnej awarii!!! Każde, nawet najmniejsze sygnały o wadliwym funkcjonowaniu jakiegokolwiek elementu reaktora powoduje alarm i uruchomienie procedur bezpieczeństwa z mobilizacją wszystkich służb ratowniczych! Natychmiast informowane jest odpowiednie ministerstwo w Paryżu. Dopiero po ustaniu zagrożenia i pełnym sprawdzeniu wszystkich urządzeń odwołuje się alarm dla pracowników elektrowni i służb ratowniczych.

We Francji nauczono mnie również, że elektrownie atomowe stanowią najważniejszy cel dla terrorystów i wszelkiego rodzaju sabotażu, dlatego każda najmniejsza usterka badana jest pod kątem ewentualnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

W obecnej sytuacji stanu wojny między Rosją i Ukrainą nie można wykluczyć działalności tajnych służb Putina w elektrowni atomowej na Ukrainie, dlatego tym bardziej dziwi ukrywanie takiej awarii przed najbliższym sojusznikiem Ukrainy jakim jest Polska.Nic, absolutnie nic nie tłumaczy władz Ukrainy ze zwłoki w przekazaniu Polsce tak ważnej informacji.

Bardzo niefrasobliwie zachowuje się Pani Premier Ewa Kopacz, która mimo bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa Rzeczpospolitej nie wezwała do siebie na konsultację ambasadora Ukrainy w Polsce. Niepokoić musi beztroska Prezydenta R.P. Bronisława Komorowskiego, który nie raczył wysłać noty protestacyjnej do prezydenta Ukrainy z żądaniem wyjaśnienia dlaczego Ukraina tak długo ukrywała fakt zaistnienia awarii w położonej wcale nie tak daleko od naszych granic elektrowni atomowej!

Miejmy nadzieję, że tym razem nie powtórzy się tragedia czarnobylska, ale właśnie aby temu zapobiec rządy Polski, Ukrainy i wszystkich państw NATO powinny powołać jak najszybciej Międzynarodową Komisję Ekspertów d/s zapobiegania wybuchu reaktora.

Rajmund  Pollak 


4 Responses to Dlaczego władze Ukrainy ukrywały przed Polską awarię w elektrowni atomowej?

  1. Wojtek napisał(a):

    Niestety, energia wydzialana przez Uran i Pluton u tych co chociaż trochę znają sie na chemii i fizyce to wiedzą jakie spustoszenie sieje i nie tylko bojowe(Hiroszima ,Nagasaki)ale służące ludziom pokojowo jak elektrownie.Zgadzam się francuskie elektrownie należą do najbezpieczniejszych na świecie a teraz co się dzieję?Kolejna awaria reaktora na Ukrainie i rzeczywiście media wspomniały o tym i cisza.Mam tylko nadzieję ,że nie jesteśmy narażani na jakiekolwiek niebezpieczeństwo tylko dlatego ,że polityka władz państwowych jest proukraińska i każda jakakolwiek krytyka tego państwa jest politycznie niewskazana.

  2. Maciej Dybowski napisał(a):

    Władze Ukrainy ukrywały awarię elektrowni atomowej przed światem, a nie tylko przed Polską dlatego, że są to władze socjalistycznego nacjonalizmu ukraińskiego czyli banderyzmu. A lewica już tak ma, że kłamie, zwodzi i manipuluje, zawsze kiedy są problemy i kłopoty.

  3. Logik napisał(a):

    Fakt ze na Ukrainie znow byla awaria jest podejrzany. Akurat teraz. Cos w tym musi byc ze chca kogos nastraszyc. Bo autor pokazuje ze gotowych do lykniecia tej bajki ciagle jest bardzo wielu. Prosze wiec poczekac chwile i przekonac sie jak szybko temat zniknie z planszy a zastapi go inna sensacja. Czy ktos np. pamieta jeszcze o pladze Eboli? Miala zmiesc ludzkosc, byla przez kilka tygodni tematem numer 1. A dzisiaj? Kompeletna cisza. Czyzby wirusek sam sie zresetowal w miedzyczasie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *