Dodaj tekst

Redakcja serwisu Prokapitalizm.pl zachęca Autorów do publikowania swoich tekstów na naszym portalu. Zapraszamy również do nadsyłania ciekawych informacji z kraju i ze świata, które  mogłyby zostać u nas zamieszczone. Oczywiście ważne jest, by tematyka nadsyłanych materiałów nawiązywała do spraw jakie porusza nasz serwis.

Nasz portal to być może okazją dla wielu młodych ludzi na publicystyczny debiut. Dlaczego z niej nie skorzystać?

Przyślij artykuł/ newsa... wprost na email kapitalizm@poczta.onet.pl 

Tytuł:

Treść:

Źródło (adres URL)

Autor

Email nadawcy (wymagany)

captcha

One Response to Dodaj tekst

 1. Zbig Grun napisał(a):

  /Tekst polemiczny /

  Cyt:1/”Węgry są uzależnione od dostaw rosyjskiego gazu” 2/ ” największym europejskim partnerem handlowym Węgier są Niemcy, .
  3/Moskwa jest największym partnerem handlowym spoza Unii Europejskiej. ”

  Jak z powyższego samo wynika, Węgry znalazły się jakby w potrzasku politycznym a ściśle wszyscy bez wyjątku obywatele państwa węgierskiego.A mianowicie pomiędzy Zachodem(UE ,USA) … a Rosją – koniecznością opowiedzenia się za jedną z tych 2 opcji politycznych.
  Albo inaczej określając to samo znalazły się :pomiędzy „młotem a kowadłem”?
  Trudność wyboru tutaj właściwej opcji -jednej z dwojga- oddaje słynna węgierska sentencja :”Na dwoje Cyganka wróżyła”jaką należy wybrać ?
  Jak wiadomo na terytorium Węgier jest duża mniejszość narodowościowa tzw.Romowie (w/g nomenklatury unijnej niepoprawnie politycznie zwani Cyganami).
  Owa tedy trudność politycznego wyboru – wynikać może z dualnej budowy Rzeczywistości :”lato zima,mądry głupi,bogaty biedny,zdrowy chory,mocny slaby,kapitalistyczny-anty kapitalistyczny ,euroentuzjastyczny,eurosceptyczny itp.
  Natomiast na terytorium Polski obowiązuje sentencja co do wyboru opcji :prounijnej vel prorosyjskiej jak wróżą polskie Cyganki:„Jak na jedno dobrze – to na drugie źle”kon.cyt.
  Ale jeszcze inna sentencja nie cygańska lecz polska mówi „Polak Węgier 2 bratanki” jako sentencja czysto polityczna.
  Z sentencji tej wynika,iż 2 bratanki oznaczają wspólnego ojca ale różne matki.Z historii Polski i Węgier można też wiedzieć,iż królami Węgier byli tak samo Polacy jak i odwrotnie.Jednakże Polacy zaliczani są do Słowian :Słowianie (Polacy )to lud indoeuropejski” – zaś Węgrzy nie są Słowianami – są nimi Rosjanie ,Czesi Słowacy itp.Uwzględniając zatem powyższe możemy otrzymać ,iż Węgrzy są uzależnieni od Polaków jako Słowian a Polacy od Węgrów a … nie od Rosji i od Niemiec.Jednakże nie wszyscy Polacy są Polakami prawdziwymi i nie wszyscy Węgrzy są Węgrami prawdziwymi i pomimo ,iż mogą się za takowych uważać.Dlatego też nie wszyscy Niemcy wizytujący np. Węgry w celu pouczenia tutaj zamieszkałych obywateli:CO to jest liberalizm i demokracja ? muszą być koniecznie Niemcami prawdziwymi ? czyli bratankami dla Węgier ?? Jeżeli nie jest dotąd znana sentencja :”Niemiec Węgier 2 bratanki” ani sentencja :”Rosjanin Węgier 2 bratanki” ?Do państw słowiańskich zalicza się:

  Rosję
  Ukrainę
  Białoruś
  Polskę
  Czechy
  Słowację
  Słowenię
  Chorwację
  Bośnię
  Serbię
  Czarnogórę
  Macedonię
  Bułgarię
  Ze względów kulturowych można zaliczyć też Litwę i Łotwę.

  Do państw germańskich zalicza się:

  Szwajcarię
  Luksemburg
  Holandię
  Niemcy
  Danię
  Szwecję
  Norwegię
  Wielką Brytanię
  Islandię
  Ze względów kulturowych można tu też zaliczyć Irlandię.

  Do państw romańskich zalicza się:

  Portugalię
  Hiszpanię
  Francję
  Belgię
  Włochy
  Rumunię
  Mołdawię.
  Doliczamy też minipaństwa : Andorrę, San Marino, Monako i Watykan

  Państwa nie uwzględnione w powyższym zestawieniu to:

  Węgry (pod silnym wpływem państw słowiańskich)
  Finlandia (pod silnym wpływem państw germańskich)
  Estonia (pod silnym wpływem państw słowiańskich i bałtyckich)
  Grecja (pod silnym wpływem państw słowiańskich)
  Cypr
  Malta
  Albania
  —————————————————
  Jak zatem z powyższego wynika powstała samoistnie na współczesnej arenie międzynarodowej „kwestia węgierska” – może polegać na utraceniu przez Węgry orientacji k i m SĄ w nowym systemie GEO politycznym – w Prawie Międzynarodowym – powstałym(niezależnie od Jałty) po dacie przyłączenia Krymu do FR … a wiedząc wyłącznie do tej d a t y ? W powyższym zestawie klasyfikacyjnym etnicznym Węgry zostały zaliczone do państw znajdujących się cyt:”pod silnym wpływem państw Słowiańskich”czyli jak z owych sentencji wynika pod wpływem Polski :”Polak Węgier 2 bratanki”.Tylko nie wiadomo której Polski ?jeżeli nie … 3 RP okrągłostołowej (=Pierestrojka Gorbaczowa)? Optując zatem za polityką Rosji Węgry wchodzą w konflikt z Zachodem (UE ) … a optując za EU (USA) wchodzą w konflikt … z FR ? Jak zatem w świetle powyższego należy rozumieć prawdziwość dotąd zakodowanej sentencji:”Polak Węgier 2 bratanki” ? … w nowym systemie GEO?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *