Wizyta prezydenta Dudy w USA bez konkretów

Pomimo szumnych zapowiedzi o przełomie, prezydent Andrzej Duda przywozi z Waszyngtonu tylko słowa Czytaj więcej »

 

Drastyczna podwyżka cen monet kolekcjonerskich w NBP!

W maju 2014 roku Narodowy Bank Polski zaprzestał emisji monet kolekcjonerskich o nominale 2.zł i podwyższył o 150% cenę nowych monet kolekcjonerskich, które będą odtąd o nominale 5.zł.


Dewaluacja wartości monet kolekcjonerskich będzie realnie jeszcze większa, gdyż pięciozłotówki będą ze znacznie gorszego i mniej wartościowego stopu, aniżeli emitowane wcześniej monety dwuzłotowe, które od 1996roku były ze stopu  golden nordic (CuAL5Zn5Sn1) - tzw. nordyckie złoto.

Wprawdzie wartość nominalna monet ze stopu Gold Nordic pozostaje na poziomie 2zł, ale odradzam posiadaczom tych walorów wydawania ich w sklepach lub sprzedaży w kantorach poniżej 5zł, gdyż wszystkie monety kolekcjonerskie dwuzłotowe z lat 1996 – 1999 są już znacznie więcej warte, a niektóre osiągają wśród kolekcjonerów cenę ponad 50zł.

Jest to jedna z najlepszych naturalnych lokat i po ostatniej 150% podwyżce cen walorów kolekcjonerskich przez NBP w najbliższym czasie również najnowsze dwuzłotówki z Gold Nordic przekroczą cenę 5zł!

Bulwersującym jest fakt, że Polacy będą musieli od maja 2014r płacić w kasach  NBP  za nowe monety kolekcjonerskie z dużo gorszego jakościowo stopu aż dwa i pół raza więcej!

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *