Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Drugi PRL zamiast IV RP?

Umizgi do Napieralskiego i SLD zaczynają przypominać prawdziwy kabaret z PRL-u. Przypomnę, że cały wolny świat określał PRL jako najweselszy barak w obozie socjalistycznym . Ilość piany jaką przez niespełna dwa dni ubili dziennikarze i publicyści z rzekomego sukcesu Napieralskiego zaczyna zasłaniać obu sztabom realne wyniki pierwszej tury.

Gdyby ktokolwiek nie pamiętał, to przypomnę parę cytatów z repertuaru przywódców PRL-u:

Władysław Gomułka: ….” Jeszcze wczoraj byliśmy nad przepaścią, ale dzięki pomocy Związku Radzieckiego osiągnęliśmy postęp i zrobiliśmy znaczący krok na przód …”
Edward Gierek: …” Towarzysze pomóżcie !!! Pomożecie ?…”
Jerzy Urban: ….” Rząd nie obawia się sankcji gospodarczych USA, bo rząd jakoś sam się wyżywi”…
Wojciech Jaruzelski: ….” Między Odrą a Bugiem już nigdy nie będzie innego ustroju niż ustrój socjalistyczny, a Związek Radziecki jest naszym wypróbowanym sojusznikiem”….

Otóż prawda jest taka , że Napieralski i SLD sromotnie przegrali, bo wynik ok. 13% z hakiem, to rezultat daleki od jakichkolwiek szans na drugą turę wyborów. Jeżeli popatrzymy na sprawę szerzej , to kandydaci prawicy (Komorowski, Kaczyński, Korwin-Mikke, Marek Jurek) zebrali ponad 80% głosów, a lewica nawet nie przekroczyła 15%!

Cóż natomiast lansują od niedzieli wieczór „eksperci” (politolodzy i politrucy)? Ano pieją jak koguty i zapisują całe strony gazet, że największy sukces uzyskał Napieralski. Zatem kampania wyborcza zmieniła się w kabaret, bo wygląda na to, że obaj kandydaci, którzy przeszli do drugiej tury zaczynają zabiegać o poparcie zawodnika, który odpadł w eliminacjach. Myślę , że niejeden z naszych kabaretów wykorzysta w najbliższym czasie najnowsze wypowiedzi obu prawicowych kandydatów na temat Napieralskiego. Toż to okazuje się nagle, że oba sztaby wyborcze zaczynają flirt z SLD!

Największa tuba propagandowa PO pan Palikot już zdążył się nawet oświadczyć, twierdząc że chciałby ożenić PO z SLD. Tylko gdzie miałby nastąpić ten ślub? W Pałacu Prezydenckim? Ciekawy jestem, czy pan Palikot zapytał o zdanie żony Napieralskiego, czy ona wyrazi zgodę aby jej mąż ubrał welon w dniu drugiej tury wyborów?

Sztab PiS też okazuje życzliwość dla Napieralskiego, ale na szczęście poprzestaje na dyplomatycznych gestach i o żadnym ślubie z SLD nie ma mowy.

Trzeba jednak otwarcie powiedzieć , że oba sztaby, jakby zatkała to piana propagandy SLD i zamiast ruszyć ostro do boju na argumenty i zająć się problemami, które aktualnie gnębią polską scenę polityczną, oglądają się do tyłu i naiwnie próbują pozyskać głosy wyborców Napieralskiego, a to grozi utworzeniem drugiego PRL .

Jeżeli 78% wyborców oddało głosy na prawicę, reprezentowaną przez Bronisława Komorowskiego (41,54%) i Jarosława Kaczyńskiego (36,46%), to jaki PRL-owski diabeł kieruje sztaby obu panów w stronę lewicy? Panowie sztabowcy, nie próbujcie wyborców wpuszczać w maliny i nie twórzcie nowego PRL-u, choćby nawet miał być jeszcze weselszy aniżeli onegdaj.

Precz z komuną i z postkomuną!

Rajmund Pollak

Foto. PSz


6 Responses to Drugi PRL zamiast IV RP?

 1. Norbert Gałązka napisał(a):

  Panie Rajmundzie- tekst doskonale obrazuje kompromitujące decyzje „bandy czworga”. Czy aby jednak na pewno obecna SLD, jej członkowie i liderzy, to lewica, a tym bardziej komuna, czy postkomuna- śmiem w to wątpić! Myślę, że prawdziwi działacze lewicy tej postkomunistycznej nie zbyt dobrze czuli by się w tych liberalno- sldowskich kręgach! Na szczęście nic przeciwko temu nie mamy:)))

 2. SF-B52 napisał(a):

  I jeszcze za tow. ,gen. , premierem, prezydentem, ministrem Jaruzelskim Wojciechem – SOCJALIZMU BĘDZIEMY BRONIĆ JAK NIEPODLEGŁOŚCI. I bronią! Wniosek – nie idziemy na wybory lub idziemy i głosujemy oddając głos nieważny, jako wyraz sprzeciwu na obecną sytuację, a najlepiej nie iść i mieć zasłużony wypoczynek na łonie, nie ważne jakim łonie.

 3. Sławek napisał(a):

  Panie Rajmundzie, z całym szacunkiem, ale wymieniając nazwiska Komorowski, Kaczyński, Marek Jurek i stawiając za nimi znak równości do prawicy, okłamuje Pan wszystkich, którzy przeczytali ten artykuł. Lewica w tych wyborach zdobyła ponad 97% poparcia ! PO udaje prawicę a PiS przyznaje się do tego że jest lewicą.

 4. Rajmund Pollak napisał(a):

  @ Sławek
  Szanowny Panie. Proszę mnie nie obrażać i nie zrzucać mi kłamstwa, bo ja na samym początku napisałem, że zrobił się jeden wielki kabaret wyborczy ! Nikogo nie okłamałem, bo zarówno Komorowski jak i Kaczyński oraz Marek Jurek i Korwin Mikke deklarowali przed pierwszą turą, że są albo prawicowi, albo centroprawicowi !
  Dopiero teraz okazuje się, że nagle lewica zyskała nowych zwolenników, którzy dotychczas byli cetrum, centroprawica albo PO. Ja już dawno uważałem PO za lewą prawicę, ale myślałem, że PiS ma w sobie więcej z prawicy niż z lewicy .
  Może jeszcze się sztabowcy PiS-u obudzą przed drugą turą ?
  Rajmund Pollak

 5. paweł napisał(a):

  Nie liczyłbym na to p. Rajmundzie, że sie obudzą. Zamiast starać sie przekonywać do głosowania na siebie 45 proc. wyborców, którzy na wybory nie poszli, będą prześcigiwać się w tym, który lepiej zrobi Napierniczkowi l… (zrestą, bez wulgaryzmów).
  Jesli lewica, w co wątpię, zagłosuje na PiS, nie zrobi tego za darmo. Pytanie tylko – za co?

 6. Rajmund Pollak napisał(a):

  @ Paweł
  Zastanawiam się, czy nie usłyszymy niebawem echa z Magdalenki ?
  Zawsze byłem przeciwnikiem okrągłego stołu, przy którym w 1989r wyrolowano cały Naród Polski na okrągło, ale to co się zaczyna dziać w roku 2010 po pierwszej turze wyborów staje się już jawnym powrotem do kabaretowego PRL-u. Tyle, że teraz mamy większe możliwości demaskowania pewnych zakulisowych zagrywek.
  Znowu mówi się o okrągłym stole, lecz tym razem z Napieralskim w roli rozgrywającego !
  Ordynacja wyborcza jest chora, a jeszcze bardziej chore są zasady finansowania z naszych podatków, partii politycznych .

  Rajmund Pollak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *