Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Dyrektor Kaczyńska ujawnia mizerotę wyposażenia Państwowej Agencji Atomistyki

Sytuacja sprzętu jakim dysponuje Państwowa Agencja Atomistyki jest wręcz tragiczna i moim zdaniem zagraża nie tylko bezpieczeństwu naszego państwa, ale nie pozwala na prowadzenie na szerszą skalę badania poziomu skażeń obywateli! Jako dowód przedstawiam stanowisko Pani Dyrektor Gabinetu Prezesa PAA w tej sprawie.


Oto zapis wymiany korespondencji w tym temacie:

Rajmund Pollak:

W związku z opublikowaniem w biuletynie informacji publicznej następujących zamówień PAA:

Zamówienia Publiczne
14/2015/CEZAR wykonanie usługi polegającej na utrzymaniu gotowości laboratorium do wykonywania pomiarów zawartości jodu promieniotwórczego w tarczycy 05 grudnia 2014

20/2015/CEZAR wykonanie usługi polegającej na wyjazdach, na polecenie dyżurnego Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych Państwowej Agencji Atomistyki, ekipy dozymetrycznej w celu prowadzenia działań i pomiarów na miejscu zdarzenia radiacyjnego oraz oznaczeń laboratoryjnych, s 05 grudnia 2014
18/2015/CEZAR Wykonanie usługi polegającej na konserwacji i serwisowaniu ruchomego laboratorium pomiarów skażeń promieniotwórczych

Zwracam się o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

A. Czy przed awarią elektrowni atomowej w Zaporożu Wasze laboratorium nie było gotowe do badań zawartości jodu promieniotwórczego w tarczycy?
B. Czy to jest przypadek, że data zamówienia bip z 5. grudnia 2014roku jest identyczna z dniem publikacji artykułu pt.: "Dlaczego władze Ukrainy ukrywały przed Polską awarię w elektrowni atomowej"?
C. Dlaczego usługę polegającą na wyjazdach, na polecenie dyżurnego Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych Państwowej Agencji Atomistyki, ekipy dozymetrycznej w celu prowadzenia działań i pomiarów na miejscu zdarzenia radiacyjnego oraz oznaczeń laboratoryjnych, PAA zamówiła dopiero 5. grudnia 2014roku już po awarii elektrowni atomowej w Zaporożu?
D. W jaki sposób sprawdzano poziom promieniowania na granicy Polski z Ukrainą w dniach od 28.11.2014r do 5.12.2014roku, skoro przedmiotowe zamówienie złożono dopiero 5grudnia b.r.?
E. Z jakich przyczyn wykonanie usługi polegającej na konserwacji i serwisowaniu ruchomego laboratorium pomiarów skażeń promieniotwórczych zamówiono dopiero po awarii elektrowni atomowej w Zaporożu?
F. Ile sprawnych ruchomych laboratoriów do pomiarów skażeń promieniotwórczych posiadała PAA w momencie awarii siłowni jądrowej w Zaporożu w dniu 28.11.2014r?
G. Ile w sumie ruchomych laboratoriów do pomiarów skażeń promieniotwórczych posiada obecnie Państwowa agencja Atomistyki?


Rajmund Pollak

Oto odpowiedzi:

Szanowny Panie Redaktorze,
Przesyłam odpowiedzi na Pana zapytania.

CEZAR składa zamówienia publiczne na wykonanie usług zabezpieczających właściwe wykonywanie zadań. Terminy złożenia zamówień są określone przez upływający czas obowiązywania poprzednich umów,  limitowany warunkami budżetowymi od 1 do 3 lat, dotyczący tych samych usług i nie mają żadnego związku z terminem sytuacji /usterki technicznej w EJ na Ukrainie.

Szczegółowe propozycje odpowiedzi na zadane pytania:

ad A. Nasze laboratorium cały czas jest gotowe do badań jodu w tarczycy.

ad B. Jest to przypadek , a nie celowe działanie, czy też działanie pod wpływem zaistniałej sytuacji.

ad C. Dotychczasowe umowa wygasa wkrótce i wymagane jest zawarcie kolejnej umowy na wykonywanie przedmiotowych zadań.

ad D. Cały czas, 24 godziny na dobę, na terenie całego kraju działają automatyczne stacje wczesnego ostrzegania, monitorujące poziom mocy równoważnika dawki H*10.

ad E. Dotychczasowe umowa wygasa wkrótce i wymagane jest zawarcie kolejnej umowy na wykonywanie przedmiotowych zadań.

Z poważaniem,

Monika Kaczyńska
Dyrektor Gabinetu Prezesa PAA
Państwowa Agencja Atomistyki
www.paa.gov.pl

Zatem z odpowiedzi nadesłanych przez Panią Dyrektor Monikę Kamińską niedwuznacznie wynika, że Państwowa Agencja Atomistyki w Polsce dysponuje zaledwie jednym i to nie najnowszym ruchomym laboratorium do badania zawartości jodu promieniotwórczego w tarczycy.Naród 36 milionowy ma zabezpieczać tylko jedno jedyne ruchome laboratorium!!! Toż to jest prawdziwa mizerota sprzętowa!Jak mógł być rzetelnie zbadany poziom promieniowania na granicy z Ukrainą w dniu 28.11.2014r. gdy doszło do awarii elektrowni atomowej w Zaporożu, skoro dopiero 5 grudnia 2014 roku ogłoszono przetarg publiczny na usługę polegającą na wyjazdach ekipy dozometrycznej w celu prowadzenia działań i pomiarów na miejscu zdarzenia radiacyjnego???Jak widać tragedia w Czernobylu niczego nie nauczyła kolejnych rządów w Warszawie i w obliczu zagrożenia nuklearnego Polska nie tylko jest bezbronna, ale nawet nie posiadamy wystarczającej ilości odpowiedniego sprzętu do badania ewentualnych skażeń i poziomu napromieniowania obywateli narażonych na takie skażenia!

Rajmund Pollak


One Response to Dyrektor Kaczyńska ujawnia mizerotę wyposażenia Państwowej Agencji Atomistyki

  1. Sceptissimus napisał(a):

    No to i nie dziwota (vide wcześniejszy artykuł), że polska agencja…itd nie została zaproszona. Tak wogóle to w Polsce żadna naukowa agencja nie jest należycie finansowaną; za to na brak tzw. środków nie uskarżają się agentury rozmaitej proweniencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *